Argentina pobjedom nad Brazilom ušla u polufinale košarkaškog turnira

Mišo Gulić • srijeda, 08.08.2012.

Pobjedom nad Brazilom košarkaši Argentine su izborili polufinale u kojem čekaju boljeg iz susreta Sjedinjene Američkie Države i Australija. Četvrtfinalni susret protiv Brazila je odlučio veći broj raspoloženih pojedinaca kod Gaučosa, ali i veći postotak ukupnog šuta.

Brazil - Argentina 77:82 (26:23, 14:23, 14:18, 23:18)

Brazil: Machado 2, Neto, Torres, Taylor 2, Garcia 10, Huertas 22 (5 asistencija), Barbosa 22, Varejao 4, Giovannoni 2, Hilario 7 (12 skokova), Viera Sousa, Splitter 6.
Trener: Mangano Ruben

Argentina: Scola 17, Ginobili 16 (8 skokova), Mata, Campazo 3, Prigoni 6 (8 asistencija), Gutierrez J. 11, Delfino 16 (7 skokova), Leiva, Gutierrez L., Nocioni 12 (6 skokova), Jasen 1, Kammerichs.
Julio Lamas

Skokovi: Brazil 35; Argentina 38
Asistencije: Brazil 12; Argentina 14
Izgubljene lopte: Brazil 8, Argentina 10
Prekršaji: Brazil 26; Argentina 24

Brazil i Argentina su odigrali vrlo dinamičnu prvu četvrtinu u kojoj su ipak blagu rezultatsku inicijativu imali Brazilci, prije svega zahvaljujući Huertasu te velikom broju ofenzivnih skokova pa je rezultat nakon prve dionice bio u njihovu korist (26:23).

S druge strane Delfino je bio prvo argentinsko ime, a kada su mu se početkom druge četvrtine priključili Scola i Ginobili, a zatim vezali i dvije trice, inicijativa je prešla na njihovu stranu, pa je pogled na semafor nakon prvih 20 minuta govorio kako Brazilci imaju 40 , a Argentinci 46 koševa.

Argentinci su i u nastavku utakmice nastavili s praksom kao i pred kraj druge četvrtine, veći broj raspoloženih igrača bio je presudan da Gaučosi ostvare prednost od desetak i više koševa, što su uspješno održavali i do kraja susreta.

Pred sam kraj Argentinci su malo popustili stisak, što su Brazilci iskoristili da upišu nešto blaži poraz od 77:82, a tom razdoblju raspucao se i Barbosa, no ipak prekasno za nešto više.

Prvo ime u pobjedničkom sastavu bio je Scola sa 17 koševa, dok su Ginobili i Delfino dodali po 16, a s druge strane Brazilce je predvodio Huertas s 22 koša i pet asistencija te Barbosa koji je također postigao 22.