Olimpijske igre, završnica, za 3. mjesto, 10.08.2012, 20:45 h
Južna Koreja 2:0 Japan
Japan

Korejski nogometaši u Cardiffu osvojili brončanu olimpijsku medalju

Vedran Babić • petak, 10.08.2012.

U pretposljednjoj utakmici olimpijskog nogometnog turnira u muškoj konkurenciji Južna Koreja je na stadionu Millennium u Cardiffu osvojila brončanu medalju pobjedom nad Japanom 2:0...

Azijski okršaj za brončano olimpijsko odličje u nogometu pripao je reprezentaciji Južne Koreje, koja je s 2:0 savladala Japan.

Imali su i Japanci svoje šanse, ali ih jednostavno nisu znali iskoristiti. Što zbog korejskog vratara Sungryonga Junga, što zbog vlastite nepreciznosti.

Japanci su dobro krenuli u susret te su u prvom dijelu imali više prilika. No, Kiyotake, Higashi i Sakai nisu pronašli put do Jungove mreže. Koreja je zaprijetila preko Chuyounga Parka odmah u otvaranju, a isti čovjek doveo je svoju reprezentaciju u vodstvo u 38. minuti.

U 56. minuti Jung je obranio udarac Otsua, a samo minutu kasnije Jacheol Koo povisuje na 2:0. Do kraja utakmice japanski izbornik pokušao je prodrmati svoju momčad uvođenjem igrača s klupe, ali rezultat se više nije mijenjao premda su i jedni i drugi imali svoje šanse.

Japanci su prijetili preko Yamamure te ponovno Kiyotakea i Otsua, a Korejci preko Kima, Jija, Kija i strijelca Parka.

U nedjelju, s početkom u 16 sati po hrvatskom vremenu, na londonskom Wembleyju igra se finale između Brazila i Meksika.

Južna Koreja - Japan 2:0 (1:0)