Medvjedi uspješni i u drugoj pripremnoj utakmici na Bledu, tijesno pobijeđen Villach

Ivan Dominik • subota, 18.08.2012.

Nakon sjajne pobjede nad norveškim Stavangerom na Poletnoj ligi na Bledu, odnosno pripremnom turniru na kojem sudjeluje i Medveščak, igrači Martyja Raymonda odigrali su i utakmicu protiv starih rivala iz EBEL-a, VSV Villacha, te su nakon velike i "vatrene" borbe stigli i do drugog uzastopnog uspjeha...

Medveščak je poslije uvodnog trijumfa na Bledu u svoju drugu prijateljsku i pripremnu utakmicu pred početak nove sezone u EBEL-u ušao bez kapetana Alana Letanga i defenzivnog centra Davida Brinea, a na njihova su mjesta uskočili zato Dario Kostović i novopridošli Slovenac s hrvatskim državljanstvom Domen Vedlin. No, Medvjedi nisu dobro počeli susret jer je Michael Ouzas na vratima kapitulirao već u trećoj minuti dvoboja kada je najbrže nakon odbijenog bullyja reagirao Villachov igrač koji je postavio 1:0 za Austrijance.

Unatoč brzo primljenom zgoditku zagrebačka se ekipe nije dala smesti, već je nakon manje od dvije minute došla do izjednačenja. Nakon četvrtine vremena u prvom periodu gol je za izjednačenje Medveščaka zabio Liam Huculak, Kanađanin koji se nalazi na probi u Zagrebu, a asistirao mu je odlični Amerikanac Adam Miller. Dva napadača Medvjeda su lijepo kombinirala, a Huculak se odlično dokazao treneru Raymondu koji treba odlučiti o njegovu ostanku u Medveščaku ili odlasku iz istog.

Nakon furioznog početka susreta igra se polako smirila s obje strane, uslijedio je umor te je došlo i do češćih grešaka. Medvjedi međutim iz nekoliko dobrih prilika nisu stigli doći do pogotka, a nisu sretnije ruke bili ni u power-playu. To im se osvetilo u 19. minuti kada je Peintner odlično reagirao na odbijanac Ouzasa te zabio za 2:1 Villacha.

Na isti su način Medvjedi primili oba zgoditka u prvoj trećini, ali su se opet uspjeli i vratiti; pogodio je u posljednjoj minuti prve trećine Kanađanin Alex Leavitt za 2:2, inače igrač koji je stigao iz finskog kluba HPK Hämeenlinne koji igra u SM Liigi i u kojem trenutno igra hrvatski reprezentativac Borna Rendulić. Tim je rezultatom i okončana prva trećina sraza ova dva kluba iz EBEL-a.

Druga je trećina prošla dosta mirnije, ali i bolje za Medveščak koji je uspio i prijeći u vodstvo po prvi put na susretu. Andrej Hebar je u 26. minuti sjajno uposlio Leavitta koji zabija za Zagrepčane i 3:2 prednost svoje ekipe, a to mu je bio i drugi zgoditak na ogledu. S tim je rezultatom završila i 40. minuta utakmice te je bez velikih peripetija momčad Martyja Raymonda u posljednju trećinu ušla vodstvom od 3:2.

Rezultat iz druge trećine ostao je i konačan jer u posljednjem periodu niti jedna ekipa nije uspjela postići zgoditak, a tako je i Medveščak stigao do svoje druge pobjede zaredom u isto toliko odigranih pripremnih utakmica. I više nego lijep početak sezone. U nedjelju će Medvjedi zaigrati protiv Jesenica za prvi trofej sezone, a on bi mogao biti osvojen u Sloveniji na legendarnom hokejskom borilištu, Bledu.

Hokej na ledu, prijateljska utakmica na Poletnoj ligi - pripremnom turniru na Bledu, 18. kolovoza 2012.:
Medveščak Zagreb - VSV Villach 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)