Adam Miller donio Medveščaku preokret i pobjedu u finalu

Borna Rupnik • ponedjeljak, 20.08.2012.

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka pobjednici su Ljetne lige Rudi Hiti na Bledu. Treću uzastopnu pobjedu igrači pod vodstvom Martyja Raymonda ostvarili su u finalu protiv Jesenica...

Zahvaljujući pobjedama nad norveškim prvakom Stavangerom te suparnikom iz EBEL-a, Villachom, Medveščak je dobio priliku boriti se za titulu pobjednika pripremnog turnira na slovenskom Bledu.

S druge su strane terena stajali hokejaši Jesenica, koji su u 34. minuti poveli nakon nekoliko neiskorištenih prilika s igračem više. Na klupi za kažnjene sjedio je Saša Martinović, a Anže Kuralt je bio precizan za 1:0.

Međutim, Medveščak je imao snage za povratak.

U 40. minuti, također u situaciji s igračem više na ledu, za 1:1 pogodio je novi napadač Adam Miller, koji se pokazao kao ključni čovjek preokreta. Miller je u 51. minuti postigao i pogodak za konačnih 2:1, nakon akcije Huculaka i Martinovića.

Zagrebačka je momčad tako turnir završila ispred Jesenica, Villacha, Olimpije, Stavanger Oilersa i Team North Americe.

Sljedeći ispit za hokejaše Martyja Raymonda bit će susreti s Innsbruckom i Ravensburgom, koji su na rasporedu 25. i 26. kolovoza.