Medveščak na pripremama svladao i novu austrijsku momčad u EBEL-u

Borna Rupnik • nedjelja, 26.08.2012.

U sklopu svojih priprema za novu sezonu Medveščak je odigrao i prijateljski susret protiv nove momčadi EBEL-u. Hokejaši Martyja Raymonda ubilježili su još jednu pobjedu...

Zagrebački Medvjedi, koji su osvojili prijateljski turnir u Bledu, pobijedili su i momčad Innsbrucka u Tiroler Wasserkraft Areni. Rezultat je nakon 60 minuta neizvjesne borbe glasio 4:2 za hrvatskog predstavnika u EBEL-u.

"Innsbruck je radišna momčad. Uvijek je teško igrati nakon tako dugačkog putovanja, ali unatoč tome stali smo jedan iza drugoga i bili smo si međusobna podrška te smo iz trećine u trećinu igrali sve bolje. Vidi se da smo iz utakmice u utakmicu sve uigraniji i jedna od pozitivnih stvari svakako je ta što pronalazimo različite načine da pobijedimo i što svi u momčadi pridonose tom cilju", prokomentirao je Tomislav Zanoški za klupske stranice.

Austrijanci su, doduše, poveli, na samom otvaranju druge trećine. Strijelac je bio bivši Medvjed, Aaron Fox, a poravnao je u 28. minuti kapetan Alan Letang u situaciji s igračem manje.

Već u sljedećoj minuti Adam Naglić je domaćeg vratara svladao udarcem kroz noge, a na 3:1 povisio je novopridošli Alex Leavitt u 44. minuti, kada je Medveščak bio u brojčanoj prednosti.

Francis Lemieux brzo je smanjio na 3:2, a Innsbruck je imao i kazneni udarac za izjednačenje, no Robert Kristan nije dopustio da pak uđe u mrežu. Pobjedu Medveščaka zapečatio je Curtis Fraser, još jedno novo ime u svlačionici, nekoliko minuta prije kraja.

U nedjelju momčad Martyja Raymonda igra protiv njemačkog drugoligaša Ravensburga.