Medveščak dva puta vodio protiv njemačkog drugoligaša pa izgubio 5:2

Borna Rupnik • nedjelja, 26.08.2012.

Nakon pobjede nad austrijskim Innsbruckom, hokejaši Martyja Raymonda morali su priznati i prvi poraz u sklopu priprema za novu sezonu EBEL-a...

Ravensburg Towerstarsi ugostili su igrače Medveščaka pred nešto više od tisuću gledatelja u svojoj dvorani, a posebno je toplo dočekan bivši član njemačkog drugoligaša, Alex Leavitt, koji će u narednoj sezoni braniti boje Zagrepčana.

Upravo je Leavitt nakon samo tri i pol minute igre okončao akciju Millera i Huculaka za vodstvo Medvjeda, no u 11. minuti poravnao je Hannus.

Hrvatski je predstavnik u EBEL-u opet poveo na samom isteku prve trećine, s igračem manje, kada je Vedlin proigrao Naglića, koji pogađa za 2:1.

Ipak, u 29. Schmidt izlazi sam pred Kristana te donosi izjednačenje, a Krestan kažnjava pogrešku Medveščakove obrane samo minutu poslije za vodstvo Nijemaca 3:2.

Konačnih 5:2 postavili su Krestan i Kelly u posljednje dvije minute utakmice, kada Towerstarsi imali dva, pa jednog igrača više na ledu zbog isključenja Martinovića i nervoznog Zanoškog, koji je dobio i dodatnu kaznu zbog udarca palicom.