Igor Lazić odveo mladost Medveščaka do trijumfa nad najvećim rivalima

Ivan Dominik • četvrtak, 06.09.2012.

Juniorska momčad Medveščaka startala je sjajnom pobjedom u premijernu sezonu juniorskog EBEL-a nazvanog EBYSL. Momčad pod vodstvom Danijela Kolomba nadigrala je u prvom kolu velike rivale iz susjedne Slovenije, Olimpiju, uz čak četiri pogotka Igora Lazića...

Na klizalištu zagrebačkog Velesajma KHL Medveščak Zagreb U20, koji u novoosnovanom EBYSL-u vodi Danijel Kolombo, pobijedio je na početku prvenstva ljubljansku Olimpiju rezultatom 5:4, u utakmici koja i nije bila toliko neizvjesna koliko to sugerira sam rezultat. Najviše su se pogocima, igrom i asistencijama istaknuli i povremeni članovi seniorske ekipe Medvjeda, Igor Lazić i Mislav Blagus.

Trener juniora Medveščaka, Danijel Kolombo, nakon sraza s Olimpijom za službene klupske stranice kaže: "Jako sam zadovoljan. Čak su me iznenadili kako su odigrali utakmicu. Bili su borbeni, a polet im je svakako dao rezultat iz prve trećine i onda je kasnije sve išlo lagano. Ali ova pobjeda ne znači da je sve gotovo, i da više ne moraju raditi na sebi. Ovo je tek prva utakmica, a u subotu nas čeka još jedan težak protivnik - Jesenice."

Krilo Medvjeda i asistent posljednjeg Lazićeva pogotka, Filip Oreščanin - Žak: "Očekivali smo jači otpor od Olimpije, a i nama su dosta pomogli stariji igrači. Bez njihove pomoći teško da bismo uzeli pobjedu. Imamo dobru momčad, ali moramo se bolje uigrati. Imamo još dosta posla da postanemo tim koji će moći konkurirati i jačim protivnicima."

Zmajčeki su, ipak, prvi došli do vodstva na samom ulasku u susret te su nakon četvrte minute utakmice već vodili 1:0. Strijelac vodećeg gola za gostujući sastav bio je ponajbolji igrač slovenskih juniora, centar Nik Humar. No, prednost Slovenaca anulirao je nakon samo šest minuta Igor Lazić koji se sjurio sam na golmana te pak podigao u rašlje, iznad ramena nemoćnog Mitje Korena na vratima kluba iz Ljubljane.

Nedugo zatim isključeno je krilo prve linije Medvjeda, Luka Mikulić, čiju je odsutnost s leda iskoristio Jure Sotlar zabivši s igračem više za novo vodstvo Olimpije. Međutim, poslije nešto više od 90 sekundi igre nakon pogotka, Medvjede je u egal ponovo vratio Lazić, a do kraja perioda je sjajni Lazić uspio zabiti i za potpuni preokret te 3:2 Medveščaka i to 44 sekunde prije kraja trećine. Za drugi i treći gol asistirao mu je Blagus, dok je dodavač za prvi zgoditak bio branič Bruno Kegalj.

S inspirativnom igrom nastavila je druga napadačka linija Medveščaka, u kojoj je uz Lazića i Blagusa klizao i još jedan "senior" Filip Oreščanin, igrati i u drugom periodu. Nakon tri Lazićeva gola u igri pet na pet došlo je vrijeme i za gol s igračem više pa je tako Blagus povisio na 4:2 u power-playu u 27. minuti dvoboja, a asistenti za gol su bili Fran Srketić i Lazić s četvrtim bodom na susretu.

Potom je utakmica utihnula i na novi se gol čekalo skoro deset minuta, a za njega se opet pobrinuo nezaustavljivi Lazić, kojem su ovoga puta asistirali Kegalj i Oreščanin. Lazić je ranije od četvrtog gola i petog boda na ogledu uspio i promašiti penal, no, to nije pomoglo Zmajčekima da ostvare pozitivan rezultat, iako su nakon vodstva Zagrepčana od 5:2 preko Tadeja Snoja i Jake Zdesara stigli do 5:4 - rezultata kojim je susret i završen.

Na oduševljenje 300 gledatelja na Velesajmu hrvatske metropole Medveščak je u prvu sezonu EBYSL-a ušao pobjedom nad najvećim hokejskim rivalima. Međutim, nema vremena za opuštanje jer Medvjede već u subotu očekuje novi izazov - domaći dvoboj s juniorima također slovenskog kluba, Jesenica.