EBYSL: Zagrepčani na svojem ledu šokirali favorite iz Klagenfurta

S klizališta na Zagrebačkom velesajmu:Ana Legradi • srijeda, 26.09.2012.

Mladi hokejaši Medveščaka večeras su na klizalištu Zagrebačkog velesajma pružili odličnu partiju hokeja i pritom porazili mlade hokejaše iz Klagenfurta u 10. kolu EBYSL-a uz rezultat 5:4. Na svojem ledu, ali za protivničku momčad nastupao je Marko Šakić, mlada nada hrvatskog hokeja.

Na krilima pobjede protiv LA Starsa u subotu uz 6:1 Zagrebački hokejaši su pod budnim okom Danijela Kolomba večeras uspješno odradili težak zadatak. Pred domaćom publikom su upisali pobjedu nad do sada neporaženim juniorima iz "rudnika" austrijskog hokeja u Klagenfurtu. Za KAC je nastupao Zagrepčanin Marko Šakić. 18-godišnji napadač je od ove sezone stalni igrač KAC-ove U20 momčadi.

Igru je otvorila gostujuća momčad brzim proklizavanjem na što su domaćini odgovorili istom mjerom i kroz cijeli susret nastojali održavati tempo. Standardna prva linija Zagrepčana u sastavu Igor Lazić, Mislav Blagus i Petar Trstenjak u napadu te Fran Srketić i Nikola Senzel u obrani je odmah preuzela inicijativu i već u petoj minuti preuzeli su vodstvo pogotkom Mislava Blagusa.

Nekoncentracija u obrani je vratila igru na početak, a gosti su na prvi odmor otišli s jednim pogotkom prednosti. Na listu strijelaca su se upisali Nicolas Paul i Philipp Koczera.

Ulaskom u drugi dio Mateo Nardin je na asistenciju 16-godišnjeg braniča Brune Kegalja izjednačio rezultat kod isključenja Fabiana Kaua. Za 3:2 se pobrinuo Lazić na asistenciju Blagusa iz bulija. Igrača više su pred kraj drugog dijela iskoristili igrači KAC-a i mrežu Ivana Štimca-Rojtinića je probio, večeras ponajbolji igrač iz redova "crvenih", Koczera.

Iz gužve na golu situaciju je u 52. minuti odlično iskoristio Srketić na dodavanje Lazića i Blagusa. Prilika za povećanje vodstva igračima Medveščaka se pružila četiri minute prije kraja susreta. KAC-ova klupa je ostala kraća za dva igrača, a nakon pet stativa i nekoliko loše isplaniranih napada Lazić je bio precizan na dodavanje Trstenjaka.

U posljednoj minuti Marcel Witting se pobrinuo za 5:4, a trener gostiju je pokušao kratkim predahom i pozivanjem golmana iz igre spasiti rezultat, ali bezuspješno. Zagrepčani su upisali četvrtu pobjedu na svojem kontu, a u sljedećem kolu idu put Insbrucka kod HC TWK Innsbruck "Die Haie".