EBEL: Nödl nije donio sreću, Villach i dalje na vrhu

Ana Legradi • petak, 05.10.2012.

Deveto kolo regionalnog EBEL-a je ponovno bilo uspješnije za domaćine. Domaći led je bio sretan za šest klubova. Villach i Alba su nastavili u pobjedničkom tonu dok Innsbruck nakon devet kola nema nijednu pobjedu na kontu.

Olimpijski Innsbruck večeras je svjedočio devetom porazu svojeg predstavnika u EBEL-u nakon devet odigranih kola. Ni pojačanje iz NHL-a, napadač Caroline Andreas Nödl, nije uspio napraviti preokret rezultata s mađarskom Albom. Domaćini su poveli u prvom dijelu s 2:1 pogocima Juraya Durca i Balinta Magosija. U drugom dijelu vodstvo je povećao bivši Medvjed Frank Banham. Ulaskom u posljednjih 20 minuta Csaba Kovacs je bio precizan za 4:2 i osam minuta prije kraja susreta Patrick Mössmer je smanjio rezultat, ali do kraja susreta austrijska momčad nije uspjela realizirati šanse.

U slovenskoj prijestolnici KAC je istim rezultatom izborio pobjedu nakon izvođenja kaznenih udaraca. Kanadski napadač Chris D'Alvise je otvorio susret u Ljubljani uz dva pogotka, a Thomas Hundertpfund i Martin Schumnig su do kraja drugog dijela izjednačili rezultat. Slovensko pojačanje iz NHL-a, Jan Muršak, je upisao svoju treću asistenciju za pogodak Brocka Mcbridea. Kapetan koruških hokejaša Thomas Koch je presudio domaćinima u 45. minuti i susret je u izvođenju kaznenih udaraca riješio Tyler Spurgeon.

Češki predstavnici u EBEL-u su na gostovanju kod Dornbirna upisali svoju šestu pobjedu dok je Dornbirner stigao do šestog poraza. Pogotkom Jacoba Andrewa Kozeka za 5:4 u 49. minuti kreću u novi pobjednički niz. Aktualni prvaci su na domaćem ledu u Linzu savladali momčad iz austrijske prijestolnice uz 4:3, a pobjednički pogodak u produžecima je upisao Curtis Murphy.

Villacher nastavlja u istom tonu i dobroj formi. Večeras im je u ogledu s Red Bullsima pobjedu donio bivši "Zmajček", kanadski napadač John Hughes, pogotkom za 4:3 dvije minute prije kraja susreta.