EBYSL: Medveščak se s teškog gostovanja u Villachu vratio s velikim bodom

Ivan Dominik • nedjelja, 07.10.2012.

U sklopu 15. kola juniorskog EBEL-a, takozvanog EBYSL-a, zagrebačka je momčad Medveščaka U-20 gostovala u Villachu na teškom gostovanju kod jake omladinske škole VSV-a. Mladi Medvjedi izvukli su iz te utakmice velik bod, dvaput se vraćajući u egal, ali konačnu pobjedu ipak su propustili u raspucavanju...

Gradska dvorana u Villachu ugostila je mlade Medvjede u unaprijed odigranom 15. kolu EBYSL-a. Villach je naravno od samog početka utakmice težio k pobjedi te je jurnuo po nju, međutim, u uvodnim minutama dvoboja nije pronalazio put do Medveščakove mreže.

Ipak, u 13. minuti, koja je očito bila nesretna za Medvjede, domaći dolaze u vodstvo golom Brunnera, kojem su asistirali Riebler i De Pasqualin. No, samo tri minute kasnije u power-playu za goste iz hrvatske metropole izjednačava sjajni Igor Lazić, najbolji igrač i strijelac mladih Medvjeda u ovoj sezoni, koji je u mrežu Villacha sproveo dodavanja Škrapeca i Filipa Oreščanina.

Izjednačenim je rezultatom završena i prva trećina susreta, a početkom druge u situaciji s igračem više na ledu Villach ponovo dolazi u vodstvo. Za 2:1 Austrijanaca poentirao je Krumpl, nakon što su ga lijepo uposlili Rauchenwald i Ban. Do kraja tog perioda više pogodaka nije bilo, ali je zato posljednjih 20 minuta ipak pripalo Zagrepčanima.

Medveščak je nakon lošeg i slabog drugog perioda u posljednjem zaigrao bolje te je nadigravši Villach stigao i do drugog povratka u susret, odnosno do izjednačenja 2:2. Dogodilo se to dvije minute prije isteka vremena, a izjednačujući je gol zabio Mikulić, dok su asistencije potpisali Ivo Kaleb i Brenčun.

Međutim, posljednjim zvukom sirene, izjednačenim krajem i uzimanjem boda VSV-u Medveščak je stao te je nakon dodatnih pet minuta i raspucavanja drugi bod ipak ostavio domaćinima. Pobjedu Villachu od 3:2 na penale donio je mladi Brunner, strijelac prvog zgoditka utakmice, ali se Mladi Medvjedi mogu sretni vratiti iz Austrije jer su na teškom gostovanju izvukli ipak donekle pozitivan rezultat.

Sljedeću utakmicu Medveščak U-20 igra protiv Telemach Olimpije U-20 u srijedu 10. listopada na gostovanju u dvorani Tivoli s početkom u 19 sati na ledu Zmajčeka.