Bundesliga, 7. kolo, 07.10.2012, 17:30 h
Magdeburg 34:30 Melsungen
Melsungen

Magdeburg svladao Melsungen za skok na sedmo mjesto Bundeslige

Igor Šestak • nedjelja, 07.10.2012.

Sedmo kolo rukometne Bundeslige zaključili su u nedjelju Magdeburg i Melsungen. U skladu s očekivanjima, do pobjede i nova dva boda stigli su igrači Magdeburga, a predvodili su ih Robert Weber i Yves Grafenhorst.

U posljednjoj utakmici sedmog bundesligaškog kola Magdeburg je u svojoj GETEC-Areni ugostio Melsungen. Pred nešto više od pet tisuća gledatelja domaćini su slavili rezultatom 34:30 i tako stigli do svoje četvrte ovosezonske pobjede i sedmog mjesta na tablici. Melsungen je poražen treći put, a na kontu ima i tri remija te samo jednu pobjedu. Na tablici trenutno zauzima 13. poziciju.

Gledatelji su u prvih osam minuta mogli vidjeti izjednačeni rukomet, a onda su domaći golom Kjella Landsberga prvi put poveli s dva gola razlike (6:4). Upravo je Landsberg u 15. minuti kod rezultata 10:8 zaradio isključenje, ali gosti brojčanu prednost nisu iskoristili, već su dozvolili igračima Magdeburga da preko Rojewskog i Grafenhorsta postignu nova dva pogotka i odvoje se na četiri gola prednosti.

Gostujući trener Michael Roth pozvao je minutu predaha, a nakon nje je s dva uzastopna gola zaostatak smanjio Felix Danner. U 24. minuti Magdeburg je zabio dva uzastopna pogotka i još jednom poveo s četiri razlike (16:12), a u 27. minuti je nakon gola Webera na semaforu zasvijetlilo 18:13. Za goste su odgovorili Vučković i Sanakis pa se na odmor otišlo s vodstvom domaćih 19:17.

Bilo je to poluvrijeme iznimno efikasnih napada, za razliku od drugog u kojem je postignuto osam golova manje. Gosti su se u prvih deset minuta nastavka držali na zaostatku od jednog ili dva gola, a onda su u 42. minuti napokon uspjeli izjednačiti golom Karipidisa. U 46. minuti je bilo 24:24, a onda su rukometaši Magdeburga u iduće četiri minute napravili seriju 4:1.

Melsungen se nije predao. Na isteku 52. minute zaostajao je tek jedan pogodak, ali do novog izjednačenja ipak nije uspio doći. Golovima Jureckog, Kneera i Rojewskog Magdeburg je poveo s 32:27 u 56. minuti utakmice i povratka za goste više nije bilo.

U domaćim redovima istaknuo se Robert Weber s osam golova. Uspješno je realizirao svih pet sedmeraca svoje momčadi, a tri pogotka je zabio iz igre. Šest puta se u strijelce upisao Grafenhorst, a jednom manje Schäpsmeier. Kod gostiju, po sedam golova su zabili Karipidis i Danner, a pet Vučković. Domaći su u 60 minuta zaradili četiri isključenja, a čak tri je prikupio Landsberg pa je utakmica za njega završila već u 46. minuti. Gostujući igrači su isključeni tek jednom.

Utakmice osmog kola kreću već u utorak kada je na rasporedu veliki derbi između Rhein-Neckar Löwena i Flensburga. Melsungen će u idućem kolu ugostiti Grosswallstadt, a Magdeburg će gostovati kod Lemga.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938