Žderić: "I meni je puno lakše kada igramo ovako dobru obranu"

Branimir Korać • nedjelja, 28.10.2012.

Rukometašice Podravke odnose vrlo vrijednu pobjedu iz Cluja gdje su domaći U Jolidon svladale s 20:19. Konačni rezultat otkriva kako su obrane bile na visokoj razini, a posebno se to odnosi na Podravkino izdanje u prvom poluvremenu...

Vrlo dobra predstava Podravke u Cluju donijela joj je pobjedu 20:19. Svaka gostujuća pobjeda u Ligi prvakinja je velikog značaja i Podravka je u dobroj poziciji za prolazak skupine.

Na gostovanju u Cluju ekipa Nevena Hrupeca je odigrala izvrsnih prvih 30 minuta limitiravši domaće igračice na svega šest golova, a velike zasluge za to idu i Marti Žderić koja je na vratima bila praktički nesavladiva.

Do kraja susreta Žderić je skupila 16 obrana, a na kraju je dobar dio zasluga za svoju odličnu predstavu podijelila sa suigračicama.

"Zadovoljna sam sa svojim učinkom, ali moram pohvaliti suigračice. Odigrale su odličnu obranu, a kada je tako, onda i mi na golu imamo lakši posao. Pobjeda je još slađa jer je ostvarena na teškom gostovanju u dvorani punoj domaćih navijača. Ova pobjeda nam puno znači za nastavak natjecanja, no taj rezultat moramo potvrditi i za tjedan dana u Koprivnici", rekla je Žderić za Podravkinu stranicu.

U sljedeću nedjelju Podravka u svojoj dvorani dočekuje subotnje protivnice, a u slučaju pobjede osigurat će minimalno nastavak natjecanja u Kupu kupova. Ovisno o raspletu skupine, niti sljedeća runda Lige prvakinja nije nedostižna.