Mladi Medvjedi stradali u Linzu i propustili ponoviti uspjeh Raymondovih trupa

Ivan Dominik • nedjelja, 28.10.2012.

Mladi Medvjedi za razliku od svojih starijih kolega iz EBE lige nisu bili uspješni na gostovanju u Linzu u sklopu 24. kola EBYSL-a. Medveščak U-20 uvjerljivo je poražen od juniora Linza samo dan nakon što su Medvjedi Martyja Raymonda s 5:1 deklasirali Black Wingse u 15. kolu EBEL-a...

Mlada momčad zagrebačkog Medveščaka odigrala je u subotu utakmicu 24. kola EBYSL-a u Linzu protiv juniora Black Wingsa i to samo dan poslije "Velikih Medvjeda", koji su u Linzu slavili 5:1 protiv aktualnog prvaka u 15. kolu EBEL-a.

Medveščakova Dvadesetka klonula je u posljednjoj trećini nakon što se odlično držala protiv odličnih juniora Linza više od 40 minuta ogleda. Poslije prve trećine koja je završena bez golova, u drugoj su domaćini prvi stigli do pogotka. Za 1:0 Black Wingsa poentirao je Krcho na asistencije Kirchschlägera i Fechtiga u situaciji s igračem više za Linz.

Desetak minuta kasnije, u 39., Medvjedi su došli do izjednačenja i to shorthanded pogotkom sjajnog Petra Trstenjaka, dok je Filip Jarčov sjedio na klupi za kažnjene.

Međutim, u trećem su periodu Medvjedi ostali bez snage pa tako i bez šanse te su juniori Linz Black Wingsa s nova tri pogotka protutnjali do pobjede. Zabijali su Winkler, Dokutovics i Macierzynski u praznu mrežu Medveščaka za konačnih 4:1 za domaći sastav.

Zagrepčani nakon ovog poraza poslije 15 odigranih utakmica zauzimaju peto mjesto EBYSL-a ispred Villacha i LA Starsa, protiv kojih igraju sljedeći susret i to u srijedu 31. listopada u 20 sati na zagrebačkom Velesajmu. Juniorska liga od sedam momčadi nastavlja se uskoro i sve se više zahuktava, a vodeća u njoj je juniorska ekipe ljubljanske Olimpije.

EBYSL, 24. kolo, 27. listopada 2012.:
EHC Liwest Black Wings Linz - KHL Medveščak Zagreb U-20 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
(Krcho 28' (PPG), Winkler 47', Dokutovics 52', Macierzynski 58' (ENG)/ P. Trstenjak 39' (SHG))

• Obrisan korisnik28.10.2012. u 14:38
    nema veze neka se dečki samo kale-samo jakim i dobrim utakmicama dolazi se do dobrih igraća.Velika je stvar što su to domaći dečki to jest budućnost Hrvatskog hokeja.
  • Obrisan korisnik28.10.2012. u 14:33
    Idemo u srijedu na Velesajam po novu pobjedu!