EBYSL: Mladi Medvjedi ispustili tri gola prednosti, ali uzeli bod

Ivan Dominik • nedjelja, 18.11.2012.

Momčad zagrebačkog Medveščaka do 20 godina starosti odigrala je na svom ledu klizališta na zagrebačkom Velesajmu utakmicu okruglog 30. kola juniorskog EBEL-a, odnosno EBYSL-a. Nažalost po Medvjede, slavila je gostujuća momčad juniora Telemach Olimpije iz Ljubljane, ali tek u produžetku pa je mladim Medvjedima ipak ostala satisfakcija u obliku jednog osvojenog boda...

U sklopu 30. kola juniorske regionalne lige, EBYSL-a, Medveščakova je U-20 momčad ugostila svog najvećeg rivala, Telemach Olimpiju, na klizalištu zagrebačkog Velesajma. Mladi Medvjedi nisu se baš proslavili jer su protiv Slovenaca vrlo rano imali vodstvo od 3:0, koje su kasnije ispustili te upisali poraz u produžetku.

Medveščakova "Dvadesetka" stigla je u vodstvo već u trećoj minuti golom Filipa Oreščanina s igračem više, za koji su asistirali Mislav Blagus i Fran Srketić. Power-play je bio koban za juniore Olimpije ponovno već tri minute kasnije kada je poentirao Luka Jarčov na dodavanje Ive Kaleba, a Oreščanin nedugo zatim postavlja i 3:0 za domaćine, na asistenciju Igora Lazića.

Međutim, nakon furioznog početka i vodstva s tri gola razlike u prvih osam minuta dvoboja, momčad Danijela Kolomba jednostavno je stala i prestala s dobrom igrom. U prvom je periodu to iskoristio Režek koji je na dodavanja Snoja i Pesjaka postavio 3:1, da bi u drugoj trećini Snoj na dodavanje Uduča i Čepon, kojeg su uposlili Zdešar i Dovič u PP-u, donijeli gostima zaostatak od samo jednog pogotka.

Jer, u drugom je periodu strijelac jedinog gola za Medveščak bio Mikulić pa se u posljednjih 20 minuta susreta ušlo vodstvom domaćina od 4:3. No, to nije potrajalo jer je u 46. minuti Čepon svojim drugim golom utakmice, ponovo s igračem više, doveo Zmajčeke na 4:4 i prvi egal od početnih 0:0.

Medveščak se nije dao pa je preko Škrapeca, kojem su asistirali Zvonimir Lovrenčić i Mikulić, došli do novog vodstva, međutim, Ljubljančani su se vratili na 5:5 pogotkom Ograjenšeka na dodavanja Pesjaka i Židana pet minuta prije kraja. Stoga je utakmica i završena izjednačenjem i moralo se u produžetak.

U njemu mladi Medvjedi nisu najbolje reagirali te su nešto više od minute prije kraja dobili pogodak, koji je zabio Humar nakon upošljavanja Režeka i Židana. Time su juniori Olimpije zapečatili svoj veliki povratak i još veći preokret, presudili su domaćinu i uzeli u Zagrebu oba boda konačnim rezultatom 6:5 poslije produžetka.

Nakon utakmice mladi su Medvjedi mogli žaliti za pobjedom, koju su praktički već u prvom periodu imali u rukama, ali mogu biti i zadovoljni s jednim osvojenim bodom. Sljedeću utakmicu juniorskog EBEL-a igraju u nedjelju popodne protiv juniorske ekipe Graz 99ersa, također na Velesajmu.

EBYSL, 30. kolo, 17. studenog 2012.:
KHL Medveščak Zagreb U-20 - HDD Telemach Olimpija Junior 5:6 (OT) (3:1, 1:2, 1:2; 0:1)
(Oreščanin 3' (PPG), 8', L. Jarčov 6' (PPG), Mikulić 36', Škrapec 49'/ Režek 16', T. Snoj 34', Čepon 40' (PPG), 46', Ograjenšek 55', N. Humar 64')