EBEL: Innsbruck "šokirao" Albu, Bečani za petama Medveščaku

Ana Legradi • petak, 23.11.2012.

Nakon sedam poraza povratnik u EBEL iz Innsbrucka je u gostima kod Albe napravio iznenađenje kola i upisao pobjedu. Bečani su na svojem ledu poraženi od Graza u produžecima, slovenska Olimpija nije uspjela nastaviti niz ostavši bez bodova u Češkoj, a u Klagenfurtu i Dornbirnu o pobjedniku se odlučilo izvođenjem penala.

Prije samo tjedan dana mađarska Alba je na gostovanju kod "fenjeraša" lige u Innsbrucku upisala pobjedu uz visokih 9:0, a večeras se u uzvratnom susretu 24. kola EBEL-a teško snalazila na svojem ledu. Gosti su do 48. minute vodili uz 4:0. Četvrti pogodak za Innsbruck, osmi u 24. susreta, je postigao napadač Medveščaka u njegovoj premijernoj sezoni EBEL-a, Aaron Fox. Alba nije uspjela napraviti preokret u posljednjih 20 minuta i nakon trijumfa nad Red Bullom u prošlom kolu uz 5:4 upisala poraz s 2:5.

Znojmo je također do 46. minute vodio s 4:0 protiv Olimpije pogocima Martina Planeka, Adama Havlika, Davida Bartoša i Richarda Jarušeka. U posljednjem dijelu Igor Cvetek i Ken Ograjenšek su upisali dva utješna pogotka u porazu Olimpije uz 2:4.

KAC je nakon teškog poraza od Medveščaka u prethodnom kolu večeras bio bolji od aktualnog prvaka Linza uz 2:1, a pobjednika je publika Klagenfurtu saznala tek nakon izvođenja penala. Gosti su poveli pogotkom Briana Leblera u 21. minuti. KAC izjednačuje šest minuta kasnije pogotkom Jamiea Lundmarka s igračem više na dodavanje 23-godišnjeg napadača Edmontona Sama Gagnera. Domaćinima je pobjedu u raspucavanju donio branič Buffala na privremenom radu u Klagenfurtu Tyler Myers.

Dornbirn je do pobjede stigao na krilima raspoloženog Dalea Edwarda Mitchella koji je domaćinima donio prvo vodstvo, a potom u izvođenju penala uspio izboriti pobjedu uz 3:2 nad Villachom. Pogotke za VSV su upisali bivši igrač Albe Derek Ryan te Derek Damon.

U Beču je susret između Vienne i Graza na kratko prekinut zbog razbijenog stakla, a kasnije se odužio zbog neriješenog rezultata u regularnom dijelu susreta. Nakon 2:0 u 47. minuti Graz se uspio vratiti uz dva pogotka Jeana-Michela Daousta te Oliviera Latendressea. Grey Potter rezultat vraća na početak u 56. minuti. Gostima je pobjedu donio pogodak Manuela Ganahla.