HSV bez Duvnjaka i Lackovića uvjerljiv protiv Balingena, nova pobjeda Hannovera

Igor Šestak • nedjelja, 02.12.2012.

U nedjelju su odigrane posljednje dvije utakmice 15. kola rukometne Bundeslige. Hannover je u svojoj dvorani bio uspješniji od Mindena, a s uvjerljivih 32:19 HSV je pobijedio Balingen. Od hrvatskih igrača igrao je samo Vori. Lacković se oporavlja od ozljede prsta, a trener Schwalb Duvnjaka nije koristio zbog lakše ozljede koljena.

HSV Hamburg - HBV Balingen-Weilstetten 32:19 (16:9)

Samo dva dana odmora imali su rukometaši HSV-a nakon utakmice Lige prvaka s Ademar Leonom u četvrtak. Nedjeljno poslijepodne proveli su na parketu svoje O2 Arene, a u goste su im doputovali igrači Balingena. Predvođen Beutlerom i Krausom HSV je slavio s uvjerljivih 32:19, ali vremena za slavlje nema. Već u srijedu gostuje u Berlinu kod Lisica, a tijekom prosinca ukupno će odigrati sedam utakmica.

Hamburški je sastav ovu utakmicu dočekao na, za njega slabom, sedmom mjestu Bundeslige, a glavni razlog tome su ozljede. Cijele sezone Martin Schwalb ne može računati na Bittera, Carlena i Jansena, zbog ozljede prsta van stroja je i Lacković, a u utakmici s Balingenom koristio nije niti Duvnjaka zbog lakše ozljede koljena. Balingen je u Hamburg doputovao kao 12. klub na tablici, i ta ga pozicija sasvim zadovoljava jer se trenutno ne nalazi među klubovima kojima prijeti ispadanje iz lige.

Početak utakmice prošao je u svečanom tonu jer su svoje jubileje proslavili Matthias Flohr (400. utakmica za HSV) i Marcin Lijewski (200. utakmica za HSV). To kao da je malo uspavalo domaće igrače pa je prednost u prvih deset minuta držao Balingen. Ipak, na vrijeme su se trgnuli i kod rezultata 4:4 napravili seriju od 3:0 za prvu ozbiljniju prednost. Neko su vrijeme održavali stečeno vodstvo, a onda u završnici poluvremena napravili seriju od 7:1 za vodstvo 16:9.

Nakon samo devet minuta igre u nastavku HSV je stigao do prednosti od deset golova i utakmica je već tada praktički završena. U 51. minuti Hens je prvi put odveo svoju momčad na plus 13, pet minuta kasnije Schliedermann je zabio za 31:16, a onda su gosti u posljednjoj minuti preko Theuerkaufa zabili dva gola i smanjili zaostatak na 13 golova.

Najbolji pojedinci u redovima Hamburga bili su vratar Beutler s 19 obrana (51 posto) i Kraus sa osam golova (šut iz igre 8/11). Lijewski je na svom jubileju zabio šest golova, Hens pet, Nilsson četiri, a Vori se u strijelce upisao tri puta (šut iz igre 3/7). U momčadi Balingena valja istaknuti tek Theuerkaufa s pet postignutih golova.

HSV je ovom pobjedom došao na šesto mjesto, a priliku za daljnji napredak imat će u srijedu u Berlinu. Balingen će iduću utakmicu odigrati u petak protiv Grosswallstadta.

TSV Hannover-Burgdorf - TSV GWD Minden 33:26 (16:11)

Posljednju utakmicu 14. kola odigrali su u Hannoveru istoimeni domaćin i Minden. Bio je to sudar osme i 15. momčadi Bundeslige, a do očekivane pobjede stigli su domaći rukometaši rezultatom 33:26. Hannoveru je to četvrta pobjeda u posljednjih pet utakmica i s nova dva osvojena boda uhvatio je priključak s klubovima ispred sebe. Minden je pak doživio peti uzastopni poraz i s osam bodova se nalazi jedno mjesto iznad zone ispadanja.

Utakmica u Hannoveru bila je ravnopravna u prvih desetak minuta te je rezultat nakon tog perioda bio 6:6. U ostatku prvog dijela mnogo bolju igru pružili su domaći rukometaši i taj period igre dobili rezultatom 10:5. Nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu Minden je došao na tri pogotka zaostatka, ali Hannover mu nije dozvolio ništa više od toga. Već u 45. minuti bilo je plus šest za domaće. Serijom 3:0 gosti su još jednom zaprijetili, ali Hannover je i na to imao odgovor. U 50. minuti rezultat je bio 28:22, a igrači Mindena više nisu imali snage za povratak u utakmicu te su završili u minusu od sedam golova.

Veliku večer imao je domaći igrač Mait Patrail, strijelac čak 12 golova. Osim njega, u momčadi Hannovera uspješni su bili Johannsen sa sedam te Lehnhoff s pet golova. Mindenov najbolji strijelac bio je Tesch s devet golova, a pet je zabio Bilbija.

Hannover će u 15. kolu na gostovanje kod Göppingena, a Minden će ugostiti Flensburg.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918

• Obrisan korisnik02.12.2012. u 19:30
    Gledam danas Gopca bio gost na Hrt-eu te najavljuje da će za neke 2 godine vratiti Duvnjaka u Zagreb,nadam se da Domagoj nije sisao veslo i da neće nasjesti!Isto tako Zoki je indirektno rekao da ćemo igrati sa podmlađenom repkom na SP,ali sa Hsv-eovim triom,a to se može prevesti kao 100% zbogom... [više na forumu]