DHB-Pokal: Löwen u produžetku slomio Magdeburg, Kiel i Flensburg uvjerljivi

Igor Šestak • četvrtak, 13.12.2012.

Odigrane su utakmice osmine finala njemačko rukometnog Kupa, a većih iznenađenja nije bilo. Kiel i Flensburg lagano su preskočili drugoligaške prepreke, što se ne može reći za HSV koji se za prolaz morao prilično pomučiti. U dvobojima prvoligaša Minden je nadigrao Lübbecke, Melsungen je bio od Balingena, a najuzbudljivija bila je utakmica Rhein-Neckar Löwena i Magdeburga u kojoj su o pobjedniku odlučivali produžeci.

Landin Jakobsen izvukao Löwen protiv Magdeburga

Rhein-Neckar Löwen, vodeća momčad Bundeslige u osmini finala Kupa ugostila je Magdeburg i nakon velike borbe došla do preokreta te se na krilima vratara Niklasa Landina Jakobsena ugurala među osam najboljih. Sjajni Danac prikupio je čak 24 obrane i omogućio svojim suigračima da u posljednjih dvadesetak minuta dostignu šest golova zaostatka.

Magdeburg je vodio u velikom dijelu prvog poluvremena. Najvećih plus tri imao je u 26. i 28. minuti, a na poluvrijeme je odnio prednost od dva pogotka. Početak drugog poluvremena također je pripao gostima pa su u 38. minuti došli do šest golova prednosti (22:16). Tada su napokon proigrali Lavovi i krenula je njihova serija kojom su u 54. minuti izjednačili na 25:25. U posljednje tri minute ušlo se s rezultatom 27:27, a mreže su do kraja mirovale pa su o pobjedniku odlučivali produžeci.

Prvih pet minuta dodatka Löwen je dobio s čak 6:2 i činilo se kako je pitanje pobjednika riješeno. No, gosti nisu odustali već su minutu i 50 sekundi prije kraja produžetka došli na gol zaostatka. Napadački post Lavova prekinuo je Sigurmannsson minutu prije kraja za 34:32, a gosti su u preostalom vremenu uspjeli postići tek jedan pogodak. Imali su napad za izjednačenje, ali ga nisu uspjeli realizirati.

Osim sjajnog danskog vratara, u redovima Löwena još su se istaknuli Groetzki sa sedam, Šešum i Gedeon Guardiola sa šest te Schmid sa pet golova. Najbolji strijelci Magdeburga bili su Jurecki i Grafenhorst sa šest golova, a po četiri su zabili Natek, Van Olphen i Tönnesen.

Uvjerljive pobjede Kiela i Flensburga, novo mučenje HSV-a

Kiel, Flensburg i HSV za protivnike su imali drugoligaše i očekivalo se kako će bez poteškoća izboriti nastup u četvrtfinalu. Kiel i Flensburg su očekivanja ispunili, dok je HSV svojim navijačima priredio novu dozu živciranja.

Na gostovanju kod Emsdettena, drugoplasiranog kluba 2. Bundeslige, HSV je u prvom poluvremenu vodio s pet golova prednosti, a onda se u nastavku doveo u neugodnu situaciju i u posljednjih šest minuta ušao sa minimalnim zaostatkom. Dva uzastopna pogotka za preokret je tada zabio Domagoj Duvnjak, a golovima Petersena, sjajnog Lindberga i još jednom Duvnjaka hamburški je klub na ulasku u posljednju minutu imao vodstvo 30:27, koje je uspio pretvoriti u pobjedu.

Hans Lindberg je za HSV zabio čak 13 golova, a Duvnjak je s pet bio drugi strijelac momčadi. Igor Vori u strijelce se upisao jednom. Osim pobjede, dobra vijest za HSV je povratak Johannesa Bittera koji je na ovoj utakmici prvi put ušao u igru nakon 262 dana izbivanja s parketa zbog ozljede. Prvo ime Emsdettena bio je Boomhouwer sa sedam golova, a jedan manje zabio je Selmanović.

Predvođen Ilićem (osam golova) i Narcisseom (šest golova) Kiel je na gostovanju kod Bad Schwartaua slavio s uvjerljivih 35:26. Zebre su već u prvom poluvremenu ostvarile prednost od devet golova, a u nastavku su ju samo održavale i rutinski izborile mjesto u četvrtfinalu.

Još uvjerljiviji je bio Flensburg, koji je s 35:19 nadigrao Nordhorn-Lingen. Momčad Ljubomira Vranješa dozvolila je drugoligašima tek dva pogotka u prvih 12 minuta i već u prvom dijelu došla do osam golova prednosti. U nastavku je stečenu prednost povećavala sve do konačnih plus 16. Prvi strijelac Flensburga bio je Eggert s deset golova (sedmerci 7/8), a šest je zabio Glandorf.

Novi poraz Lübbeckea, Eisenach jedini drugoligaš u četvrtfinalu

Opterećeni lošom prvenstvenom formom rukometaši Lübbeckea u Kupu su gostovali kod barem jednako opterećenog Mindena. Bio je to susret klubova koji su u posljednje vrijeme nanizali pet uzastopnih prvenstvenih poraza, a iz njega su uzdignutih ruku izašli igrači Mindena. U vrlo izjednačenoj utakmici Lübbecke je vodio najveći dio prvog dijela, Minden drugog, a o pobjedniku je odlučivala neizvjesna završnica. Minutu i 14 sekundi prije kraja goste je na 26:26 svojim pogotkom doveo Svensson, a onda 57 sekundi kasnije zaradio isključenje. Mindenu je za napad s igračem više ostalo 17 sekundi, a pobjednički pogodak pet sekundi prije završne sirene zabio je Doder.

Najefikasniji igrači Mindena bili su Svitlica s deset i Bilbija sa sedam golova, dok su Lübbecke sa šest golova predvodili Loke i Svensson. Drago Vuković u strijelce se upisao dva puta, a Nikola Blažičko ovaj put nije branio.

Ždrijeb je u osmini finala donio još jedan duel prvoligaša. Melsungen je ugostio Balingen i potvrdio svoju odličnu prvenstvenu formu pobjedom 27:23. Utakmica je bila vrlo izjednačena do posljednjih 15 minuta, a onda su se domaćini postupno odvojili i osigurali prolaz u iduće kolo bez stresova u završnici utakmice. Do pobjede su ih vodili Allendorf sa sedam i Vučković sa šest golova.

Bez poteškoća do četvrtfinala je stigao Hannover gostujućom pobjedom protiv drugoligaša Bietigheima 24:17. Znatno jači igrači Hannovera na poluvremenu su vodili s 19:10, a u nastavku bez poteškoća dovršili posao. Sa šest golova istaknuo se Buschmann, a po četiri su zabili Fauteck, Lehnhoff i Olsen.

U dvoboju drugoligaša Eisenach je s 24:15 pobijedio Erlangen te će biti jednini predstavnik 2. Bundeslige u četvrtfinalu DHB-Pokala. Gosti su u prvih 30 minuta zabili mizernih sedam golova, a u nastavku tek jedan više te razlozi njihovog poraza leže u katastrofalnoj realizaciji. Eisenach su do pobjede vodili Trautvetter, Kaluzinski i Hansen s četiri postignuta pogotka.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507