Španjolska
Španjolska 27:14 Alžir
Alžir

Ante Dubravac • petak, 11.01.2013.

Utakmicom između domaćina Španjolske i Alžira i službeno je otvoreno Svjetsko prvenstvo u rukometu. Kao što se i očekivalo domaćini su bez većih problema došli do sigurne pobijede.

I dok se većina reprezentacija bavi završnim pripremama za utakmice prvoga kola Svjetskog prvenstva rukometni cirkus u Španjolskoj otvoren je dvobojem domaćina i Alžira.

Nakon nešto manje od jedne minute igre Alžir je preko Rahima poveo 1:0, na što su domaćini uzvratili dva puta preko Tomasa koji je bio siguran s crte od sedam metara. Kasnije se pokazalo da je to ujedno bilo i jedino vodstvo Alžira kojem je za idući pogodak trebalo još sedam minuta. Zanimljiv podatak je da je Tomas postigao prvih šest pogodaka za Španjolsku od čega pet iz sedmeraca.

Pogotkom Aguinagaldea u 15. minuti Španjolska se odvojila na 7:2 što je prisililo izbornika Salaha Bouchekrioua da pozove minutu odmora koja je njegovim igračima očito dobro došla jer u nastavku rade seriju od 3:1.

Međutim, u nastavku susreta Španjolska ubacuje u višu brzinu pa na odmor odlazi sa sigurnom prednošću od 14:5.

I drugu dionicu s dva pogotka je otvorio Tomas, a Španjolska se nakon pet minuta igre u nastavku odvojila na velikih 14 razlike (19:5) te je bilo samo pitanje koliko će ozbiljno izabranici trenera Rivere igrati do kraja i kolika će prednost za domaćine biti na kraju utakmice.

Završnica susreta protekla je u laganom ritmu u igri gol za gol pa su domaćini upisali prvu pobjedu rezultatom 27:14. Prvo ime susreta bio je Victor Tomas s osam postignutih pogodaka dok je Alžir predvodio Mohamed Aski Mokrani s četiri pogotka.

U idućem kolu Španjolska će odmjeriti snage s Egiptom dok će Alžir biti protivnik izabranicima Slavka Goluže.

• Obrisan korisnik12.01.2013. u 00:27
    Ste sigurni da nemijenjate Tunis i Alžir jer su one skraz drugačije rukometne ekipe.
  • Obrisan korisnik11.01.2013. u 23:35
    Španjolci su domaćini, suci nisu dopustili da ih Alžirci premlate kak su nas
  • Obrisan korisnik11.01.2013. u 21:05
    Od Alžira očekivao sam puno više;izgleda da se samo protiv Hrvatske napale!Sjećam se kako su nas pretukli u onoj zadnjoj utakmici u kojoj smo ih izuzetno teško dobili!