Kronologija: Hrvatska rutinirano protiv Alžira, Lacković obnovio ozljedu

Branimir Korać • ponedjeljak, 14.01.2013.

Nakon pobjede protiv Australije, hrvatska rukometna reprezentacija igrala je protiv Alžira, ozbiljnijeg, ali još uvijek ne i teškog protivnika. U konačnici Golužini izabranici su slavili 31:20...

Završen je susret hrvatskom pobjedom 31:20.

60' 31:20 Stepančić iz sedmerca.

59' 30:20 Zouaoui za jubilarni 20. alžirski gol.

57' 30:19 Lijepo kroz obranu prolazi Damir Bičanić.

56' 29:19 Ivić brani i baca kontru za Šprema koji zakucava za plus deset.

54' 28:19 Među strijelce se upisao i Igor Vori.

54' Isključen je Riad Chehbour.

53' 27:19 Boudrali iz kontre smanjuje na minus osam.

52' Malo izmjena u hrvatskoj postavi, sada igraju i Ivić, Stepančić, Mandalinić, Horvat.

50' 27:18 Lagano se rješava pitanje pobjednika, još jednom brza realizacija Duvnjaka za najviših dosad plus devet.

49' 26:18 sada Hrvatska igra dosta tečnije u napadu i Vuković lagano realizira.

48' 25:18 Nakon neuspješnog dugačkog napada Alžira, brza realizacija Duvnjaka. Njegov drugi gol.

46' 24:18 Nakon obrane Alilovića, Duvnjak u kontri i lagana realizacija.

45' 23:18 Mokrani ponovno s crte.

44' 23:17 Kopljar lijepo izvana.

44' 22:17 Berkous smanjuje, u igru po prvi put na Prvenstvu ulazi Igor Vori.

43' 22:16 Gojun u kontri i njegov drugi gol u nizu.

42' 21:16 Koliko problema u realizaciji na obje strane, Bousmal je skinuo tri lopte u par sekundi, onda Gojun s crte ipak zabija za 21:16.

41' Ivić skida sedmerac Benaliju, Štrlek odmah vraća loptu Alžircima.

40' Berkous iz bezizlazne situacije gađa loptom u lice Kopljara.

39' 20:16 Čupić zabija sa suprotnog krila praktički. Njegov osmi gol.

38' 19:16 Sada je prošla Alžrcima igra na pivota i Mokrani lako realizira.

37' 19:15 Musa na snagu, pod prekršajem zabija za novih plus četiri.

37' 18:15 Još jednom Daoud iz kontre.

36' 18:14 Daoud je najzapaženiji Alžirac, još jednom bježi našoj obrani i zabija.

36' 18:13 Još jedna dobra reakcija Vukovića.

34' 17:13 Nakon nekoliko obostranih pogrešaka, Štrlek zabija iz kontre.

33' 16:13 Odmah Alžirci uzvraćaju preko Rahima.

32' 16:12 Bičanić postiže svoj prvi gol danas.

31' Drugo poluvrijeme počinjemo lošim vijestima, Lackovićeva ozljeda izgleda nije najlakše prirode, prst je naotekao i kasnije će se vidjeti kakva je točna situacija. Počelo je drugo poluvrijeme.

30' Kraj prvog poluvremena, 15:12 za Hrvatsku. Alžirci u napadu ne izgledaju opasno, ali su nekako zabili 12 golova dok je Hrvatska s druge strane odigrala ispod realnih mogućnosti. Može to definitivno bolje.

29' 15:12 Kopljar lako s devet metara.

29' 14:12 Stepančić gubi loptu, Daoud bježi u kontru i Alžir radi 4:0.

29' 14:11 Benali zabija sedmerac.

28' Vukoviću brani Kerbouche, sedmerac za Alžir na drugoj strani.

27' 14:10 Berkous još jednom, Alžirci rade malu seriju.

26' 14:9 Rahim zabija ispod ruke Vukovića.

25' 14:8 Čupić je na odmoru, a njegovu seriju s desnog krila nastavlja Horvat.

25' 13:8 Berkous zabija pod prekršajem i Musa zarađuje isključenje.

24' 13:7 Kopljar iz kontre zabija za 13:7.

24' 12:7 Čupić rutinirano. Kao na treningu.

23' Isključenje Daouda i sedmerac.

23' 11:7 Daoud je imao širok kut na krilu i lako zabija.

22' Brza kontra Duvnjaka i Muse, Musa je imao čisti zicer, ali je pogodio vratnicu.

21' 11:6 Lagana realizacija odličnog Čupića.

20' Isključenje za Cheikha i sedmerac za Čupića.

19' 10:6 Čudan promašaj Berkousa, nakon toga Vuković brzo zabija.

18' 9:6 Brz prijenos do Čupića koji lako zabija.

18' 8:6 Opet Daoud, ovaj put iz kontre.

17' 8:5 Daoud s krila smanjuje.

17' 8:4 Alžirci uporno guraju na Mokranija na crti, Hrvatska to lako rješava i Kopljar brzo realizira za visokih 8:4.

16' 7:4 Čupićev četvrti gol, drugi iz sedmerca.

14' 6:4 Napokon gol - Čupić.

14' Isključenje za Rahima.

13' Duvnjaku brani alžirski vratar, Vuković greda, lopta neće u mrežu.

11' Dobro je utakmicu otvorio Alilović koji je zasad obranio tri pokušaja Alžiraca.

10' Gojunu prvo isključenje na utakmici.

9' Čvrsti su Alžirci, ali i naši igrači neprecizni. Veliki promašaj Duvnjaka.

9' Lacković je dobio udarac u ozlijeđeni prst, nadajmo se da će sve biti u redu.

8' 5:4 Drago Vuković vraća prednost na hrvatsku stranu.

8' 4:4 Rahim iz kontre nakon pogreške Vukovića i Kopljara.

6' 4:3 Omar Chehbour kroz hrvatsku obranu.

5' 4:2 Musa na odlično dodavanje Kopljara. Musa koristi priliku koja se ukazala odmaranjem Igora Vorija.

5' 3:2 Berriah smanjuje s vanjske pozicije.

4' 3:1 Čupić zabija iz sedmerca.

4' 2:1 Alžir je iskoristio neopreznost Hrvatske u napadu, Rahim zabija iz kontre.

2' 2:0 Brza kontra, Čupić nesebično za Štrleka koji lako zabija.

1' 1:0 Odmah Čupić pogađa alžirsku mrežu.

Susret je započeo, Hrvatska je krenula po drugu pobjedu na ovom Svjetskom prvenstvu. Prvi napad ima Hrvatska.

16:39 - Reprezentacije izlaze na parket i očekujemo kroz nekih pet minuta početak susreta.

Hrvatski rukometaši nastavljaju put na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj, a nekako ravnomjeran raspored donosi im sve teže i teže protivnike. Nakon pobjede protiv autsajdera skupine Australije, slijedi dvoboj protiv Alžira.

Alžir nije reprezentacija koja bi trebala natjerati Hrvatsku u neke velike probleme, no značajno je kvalitetniji od skromne Australije, dosta čvršći protivnik protiv kojeg ipak neće biti tako lako.

U prvom susretu u skupini Alžir je visoko poražen od Španjolske, međutim neko vrijeme nisu se loše držali i Španjolska je teško probijala njihovu čvrstu obranu.

Čvrsta igra je forte Alžiraca, slično kao naših starih poznanika Tunižana, no ako Hrvatska nametne svoj stil igre, zaigra brzo u napadu s dobrim protokom lopte, šanse Alžira će biti svedene na minimum.

Susret između Hrvatske i Alžira počinje u 16:45.