Kronologija: Hrvatska bez kalkulacija pobijedila Španjolsku i kao pobjednica skupine čeka Bjelorusiju

Sportnet • subota, 19.01.2013.

Hrvatsku rukometnu reprezentaciju s početkom u 19 sati čeka dosad najveći ispit, izravna borba za prvo mjesto u skupini s domaćinom Španjolskom, a kao i sve dosadašnje utakmice i ovu možete pratiti u tekstualnom prijenosu uživo. Budite uz Sportnet i hrvatske rukometaše, a ne ustručavajte se ni dati svoj komentar!

Kraj utakmice | Hvala što ste pratili prijenos utakmice uz Sportnet, želimo vam ugodan nastavak večeri, ostanite s nama i dalje.

60. min, Španjolska - Hrvatska 25:27
Pogodio je Lovro Šprem i Hrvatska je dobila utakmicu 27:25! Kalkulacija, dakle, nije bilo i Kauboji će s prve pozicije krenuti u osminu finala protiv Bjelorusije, a potom - što bude.

60. min, Španjolska - Hrvatska 25:26
Rocas je pogodio vratnicu i lopta je za Hrvatsku 25 sekundi prije kraja!

Nova minuta odmora, ovog puta iz španjolskog kuta. Do kraja su 43 sekunde, a Španjolska ima napad i igrača više.

Isključenje Vukovića, imat ćemo igrača manje u završnici kada Španjolcima uđe igrač.

59. min, Španjolska - Hrvatska 25:26
Vori s linije pogađa za plus jedan Hrvatske minutu prije kraja.

58. min, Španjolska - Hrvatska 25:25
Čupić je sada kao desni vanjski sjajno asistirao Voriju, ali je teškim prekršajem zaustavljen i novih dvije minute isključenja za domaćine.

Minutu odmora zatražio je Goluža, i to u trenutku kada je Čupić postigao prekrasan pogodak s devet metara. Naravno, pogodak je poništen.

57. min, Španjolska - Hrvatska 25:25
Zlatko Horvat u situaciji šest na četiri krade loptu i u kontri pogađa za 25:25!

56. min, Španjolska - Hrvatska 25:24
Isključenje odmah s druge strane, treći put isključen je Gojun i za njega je utakmica završena. U nastavku suci odmah sude sedmerac za domaće i novo isključenje, ovog puta Vukovića, a siguran s linije sedam metara je Rocas.

54. min, Španjolska - Hrvatska 24:24
Izgubili smo loptu, zaspali i Ruesga je protrčao pored svih naših igrača te pogodio za novo vodstvo Španjolske. Na drugoj strani pak sedmerac za Hrvatsku i isključenje Maquede, a Čupić osmi put pogađa za 24:24.

53. min, Španjolska - Hrvatska 23:23
Maqueda s preko devet metara pogađa za novo izjednačenje.

52. min, Španjolska - Hrvatska 22:23
Novi pogodak Vorija s crte nakon lijepog dodavanja Duvnjaka i opet vodimo! Rivera traži minutu odmora, kako za igrače, tako i za mene.

51. min, Španjolska - Hrvatska 22:22
Hrvatska je ponovno u egalu, Vori je lijepo prebacio Šterbika s linije šest metara.

50. min, Španjolska - Hrvatska 22:21
Iz drugog pokušaja ipak uspijevamo doći do pogotka, Marko Kopljar je prošao kroz rupu u obrani i opet smo na minus jedan.

49. min, Španjolska - Hrvatska 22:20
Novo isključenje za Španjolce, pregrub je pri udarcu Duvnjaka bio Arino. To mu je drugo isključenje. Nažalost, niti ovoga puta napad s igračem više nismo uspjeli iskoristiti, Vori je napravio prekršaj u napadu.

47. min, Španjolska - Hrvatska 22:20
Prvim pogotkom Marka Kopljara u nastavku Hrvatska opet smanjuje na dva pogotka zaostatka.

47. min, Španjolska - Hrvatska 22:19
Obrana, međutim, ne uspijeva zaustaviti Španjolce, Canellas je pogodio za novih +3.

46. min, Španjolska - Hrvatska 21:19
Duvnjak napokon prekida razdoblje loše igre Hrvatske i pogađa za 21:19.

45. min, Španjolska - Hrvatska 21:18
Španjolci su u velikom naletu, novi pogodak i vodstvo od tri pogotka prednosti. Hrvatska i dalje bezidejna u nastavku.

43. min, Španjolska - Hrvatska 20:18
Vratari su u glavnoj ulozi, prvo je dvije obrane zaredom izvukao Alilović, pa na drugoj strani Šterbik zaustavio Čupića. Španjolci su se obranili s igračem manje, a potom Maqueda povisio na +2.

41. min, Španjolska - Hrvatska 19:18
Španjolci će opet igrati s igračem manje, Montoro je isključen, ali Hrvatska ne uspijeva iskoristiti napad.

Nakon dugo vremena Španjolska opet vodi, Entrerrios se podigao i pogodio, a Slavko Goluža pozvao minutu odmora jer Hrvatska je u zadnjih nekoliko napada upala u krizu.

40. min, Španjolska - Hrvatska 18:18
Novo izjednačenje, Victor Tomas pogađa za Španjolce.

39. min, Španjolska - Hrvatska 17:18
Čupić je izgubio loptu, a Španjolci izjednačili preko Aitora Arina, no potom smo iščupali loptu i preko Čupića opet poveli.

37. min, Španjolska - Hrvatska 16:17
Pogodio je Vuković sjajnim udarcem i Hrvatska s igračem manje ima opet dva pogotka prednosti, no Entrerrios brzo realizira napad i sada je 16:17.

36. min, Španjolska - Hrvatska 15:16
Igor Vori morat će dvije minute na klupu, a došlo je i do naguravanja između njega i Aguinagaldea. Sedmerac je pak iskoristio Rocas.

35. min, Španjolska - Hrvatska 14:16
Španjolci su izdržali bez pogotka s igračem manje, ali onda odmah primili pogodak, sedmi put pogodio je Čupić, ali lijepim cepelinom Španjolci postižu 14. pogodak.

33. min, Španjolska - Hrvatska 13:15
Španjolci će igrati s igračem manje sljedeće dvije minute, ali naš prvi napad na oslabljenu obranu Španjolske završio je pogreškom.

31. min, Španjolska - Hrvatska 13:15
Počelo je drugo poluvrijeme, prvi napad imat će Hrvatska.

Poluvrijeme Statistika kaže ovako: najefikasniji igrač u hrvatskoj reprezentaciji je Čupić sa šest pogodaka, tri ima Bičanić, a po dva Kopljar i Duvnjak. Nemamo nijedan pogodak s crte šest metara, a Mirko Alilović skupio je šest obrana. Na španjolskoj strani Maqueda i Entrerrios skupili su po tri pogotka, dva pogotka Rocas, dok je Arpad Šterbik zaustavio četiri hrvatska udarca.

30. min, Španjolska - Hrvatska 13:15
Izgubili su Španjolci loptu, Hrvatska imala priliku u kontri povisiti na tri pogotka prednosti, ali se na odmor odlazi s 13:15 za Kauboje. Vrlo dobro poluvrijeme hrvatskih rukometaša, uz raspoloženog Alilovića, ubojitog Čupića i hrabrog Bičanića.

Tridesetak sekundi prije kraja minutu odmora zatražio je španjolski izbornik.

28. min, Španjolska - Hrvatska 13:15
Raspoloženi Bičanić podigao se visoko i poslao Šterbika u krivu stranu. Opet imamo dva pogotka prednosti.

27. min, Španjolska - Hrvatska 13:14
Bičanić je pogodio i skinuo paučinu sa španjolskog gola, a Šterbik bio nemoćan. Španjolci uzvraćaju gol za gol, sada je Maqueda smanjio na 13:14.

25. min, Španjolska - Hrvatska 12:13
Prekrasan pogodak Drage Vukovića za dva pogotka prednosti s igračem manje! Rocas je međutim neumoljiv i opet smanjuje na pogodak zaostatka.

24. min, Španjolska - Hrvatska 11:12
Nove nevolje za Hrvatsku, drugo isključenje zaradio je Gojun već u 24. minuti utakmice.

23. min, Španjolska - Hrvatska 11:12
Nova kontra Hrvatske i novo vodstvo od dva pogotka. Šprem! Odmah međutim uzvraćaju Španjolci.

21. min, Španjolska - Hrvatska 10:11
Morros je skrivio sedmerac obranom iz prostora, a Čupić prevario Šterbika i petim pogotkom donio Hrvatskoj novu prednost.

20. min, Španjolska - Hrvatska 10:10
Hrvatski izbornik Slavko Goluža pozvao je minutu odmora kako bi Sportnetov komentator odmorio prste. Hvala mu.

Carlos Ruezga razgrnuo je dvojicu naših igrača i pogodio za novo izjednačenje.

18. min, Španjolska - Hrvatska 9:10
Brzo su prednost iskoristili Španjolci, Maqueda pogađa bez pravoga bloka.

18. min, Španjolska - Hrvatska 8:10
Evo i prvog isključenja za Hrvatsku, Jakov Gojun hladit će se dvije minute.

17. min, Španjolska - Hrvatska 8:10
Još jedna sjajna obrana Alilovića i brza kontra naših, koju Horvat pretvara u 8:10!

16. min, Španjolska - Hrvatska 8:9
Garcia se visoko podigao i pored našeg bloka prevario Alilovića i smanjio na 8:9.

15. min, Španjolska - Hrvatska 7:9
Šterbik je prvi put pročitao Bičanića, ali se lopta vraća našem igraču koji iz drugog pokušaja ne griješi.

14. min, Španjolska - Hrvatska 7:8
Izgubili smo loptu, a u kontri pogađa Arino.

13. min, Španjolska - Hrvatska 6:8
Nekoliko je puta lopta mijenjala vlasnika, Alilović upisao dvije obrane, a potom Duvnjak povisio na dva pogotka prednosti za Hrvatsku!

10. min, Španjolska - Hrvatska 6:7
Evo i Domagoja Duvnjaka među strijelcima, ponvono smo u egalu, a odmah potom u kontri i u prvom vodstvu 7:6. Čupić!

9. min, Španjolska - Hrvatska 6:5
Nije dugo trajalo vodstvo Španjolske, Marko Kopljar ponovno izjednačuje, ali Alberto Entrerrios pogađa za 6:5.

8. min, Španjolska - Hrvatska 5:4
Mirko Alilović obranio je sedmerac Tomasu, ali lopta se vraća Španjolcu i on pogađa za novo minimalno vodstvo domaćina.

6. min, Španjolska - Hrvatska 4:4
Canellas je pogodio s crte, ali Hrvatska potom u brzom centru odmah izjednačuje preko sjajnog Čupića.

5. min, Španjolska - Hrvatska 3:3
Španjolci su kažnjeni s prve dvije minute, a potom je Vori izborio sedmerac kojeg je Čupić pretvorio u novo izjednačenje.

4. min, Španjolska - Hrvatska 3:2
Brzu kontru povukla je hrvatska reprezentacija, a egzekutor je bio Čupić, no odmah su uzvratili Španjolci preko Entrerriosa.

3. min, Španjolska - Hrvatska 2:1
Marko Kopljar smanjuje prednost lijepim udarcem kojim je poslao vratara u jednu, a loptu u drugu stranu.

3. min, Španjolska - Hrvatska 2:0
Alberto Entrerrios nakon promašene kontre Štrleka pogađa za udvostručenje vodstva.

1. min, Španjolska - Hrvatska 1:0
Aguinagalde je pogodio za prvo vodstvo domaćina.

19:00 Počela je utakmica!

18:58 Sve je spremno za početak utakmice i početak utrke vašeg komentatora sa zbivanjima na terenu. Poželite sreću Hrvatskoj, ali i meni osobno.

18:57 Dužnost mi je podsjetiti vas da se ova stranica neće tako često osvježiti sama od sebe, pa je pogurajte klikom na "refresh" ili udarcem po F5. Hvala!

18:54 Atmosfera u dvorani La Caja Magica je očekivano domaće obojena, a upravo je počelo intoniranje himni. Vaš komentator ovo tipka stojeći, s jednom rukom na srcu, a drugom na tipkovnici.

18:47 "Idemo na pobjedu, to je sigurno. Dat ćemo sve od sebe, u ovom trenutku ne razmišljamo s kim ćemo kasnije igrati", rekao je upravo Blaženko Lacković u razgovoru za Hrvatsku televiziju.

18:45 Za slučaj da čitate ovaj prijenos i malo vam je toga jasno, za pretpostaviti je da ga čitate s pogrešne strane, pa vas upućujemo da tijek događaja pratite s dna prema vrhu. Ma ništa, nema na čemu!

18:44 Vaše mišljenje na ovu temu željno očekujemo, pa se ne ustručavajte ostaviti komentar i argumentirati zašto bi bilo dobro pobijediti ili pak izgubiti, ovisno o tome na kojoj ste strani. U svakom slučaju, Kauboje očekuje paklena atmosfera u punoj dvorani u kojoj će većina navijača, naravno, biti naklonjena domaćim rukometašima.

18:43 Treba li kalkulirati i namjerno izgubiti utakmicu te u četvrtfinalu, dođemo li do njega, izbjeći uvijek nam neugodnu Francusku, ili pak igrati punom snagom, pa što bude? Pitate li izbornika Slavka Golužu, nikakvih kalkulacija neće biti i Hrvatska će i u ovom dvoboju, kao i u svim ostalima, igrati na pobjedu.

18:42 Dobra večer svim čitateljima Sportneta uoči posljednje utakmice hrvatske reprezentacije u fazi natjecanja po skupinama. Večeras ćemo doznati hoće li Kauboji u osminu finala otići kao prvoplasirana ili drugoplasirana reprezentacija, a o tome što bi bio bolji ishod raspravlja se još od jučerašnje pobjede Njemačke nad braniteljima naslova Francuzima. Bilo kako bilo, muku s tipkovnicom i (pre)brzim zbivanjima na terenu La Caja Magice za vas će večeras voditi Marin Vuković.