Kronologija: Uraganskih 40 minuta Hrvatske za lagan prolaz u četvrtfinale

Branimir Korać • ponedjeljak, 21.01.2013.

Hrvatski rukometaši u osmini finala Svjetskog prvenstva igrali su protiv Bjelorusije i izborili prolazak u četvrtfinale za još jedan epski sraz s Francuzima. Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na Sportnetu...

KRAJ. Hrvatska je lakoćom riješila bjelorusku jednadžbu i osigurala ulazak u četvrtfinale. Sada slijede Francuzi.

60' 33:24 Siarhei Rutenka realizira sedmerac.

59' 33:23 Ninčević ponovno nezaustavljiv s krila.

59' 32:23 Asistencija Puhovski, pogodak Dzianis Rutenka.

58' 32:22 Ninčević četvrti gol.

57' Promašuje Knjazev.

56' 31:22 Luka Stepančić probija bjelorusku obranu.

56' Ivić brani Puhovskom, njegova peta obrana.

55' Mandalinić još jednom trese gredu.

54' I dalje igramo sa Špremom na vanjskom, zasad neuspješno.

54' 30:22 Iz kontre nakon izgubljene lopte zabija Kazanevski.

53' Ivić lijepo brani Kamišiku.

53' Stepančić ponovno trese gredu.

52' 30:21 Novi nesporazum Mandalinić - Šprem, Baranav zabija iz kontre.

52' 30:20 Jako lijepa akcija Bjelorusa, Dzianis Rutenka bez gledanja na crtu za Babičeva koji zabija.

51' 30:19 Ninčević s krila iz teške situacije.

50' Nova obrana Ivića, ali na drugoj strani Stepančić preko gola. Srećom, niti Bjelorusi nisu koncentrirani.

49' Šprem prekršaj u napadu.

49' 29:19 Babičev.

48' Lovro Šprem na srednjem vanjskom, nije prošlo prvi put, nesporazum sa Stepančićem.

48' 29:18 Uz dosta sreće, odbijenom loptom od obrane, Puhovski.

47' 29:17 Šprem je pobjegao u kontru.

47' Ovaj put Stepančić nije zabio, ali Ivić brani Puhovskom.

46' Baranav promašuje čistu situaciju s krila.

45' 28:17 Mandalinić odmah ostaje sam i zabija.

45' 27:17 Citov s crte.

45' 27:16 Stepančić se dignuo, letio, obrana je pala i onda je sijevnula ljevica.

45' 26:16 Bjelorusi smanjuju zaostatak, sada je precizan bio Puhovski.

44' Horvat nije prošao nakon lijepog dodavanja Vukovića.

43' 26:15 Šilovič još jednom preko bloka.

42' Musa je imao priliku iz kontre, ali ne zabija. Prejako u parket i lopta odlazi preko gola.

41' 26:14 Luka Stepančić.

41' 25:14 Čarapenka je obranio Mandaliniću, a Kazanevski iz kontre smanjuje.

40' 25:13 Lijep gol Dzianisa Rutenke s crte.

39' Nekoliko promašenih zicera na obje strane, Rutenka i Marić nisu bili precizni.

38' 25:12 Iz teške situacije Lovro Šprem održava prednost Hrvatske.

37' 24:12 Šilovič smanjuje.

37' Na vratima je Filip Ivić, Alilović je na zasluženom odmoru..

37' 24:11 Marino Marić s crte.

37' Alilović brani jako dobro, deseta obrana.

36' 23:11 S igračem manje Mandalinić u gornji kut.

35' 22:11 Siarhei Rutenka vara Alilovića.

35' Sedmerac za Bjeloruse, Lovro Šprem je ostao u prostoru.

34' Isključenje za Luku Stepančića.

34' 22:10 Lovro Šprem otvara hrvatski račun u nastavku.

34' Sada i Mandalinić promašuje, ali odmah uzima loptu nakon obrane Alilovića.

33' 21:10 Prvi gol u nastavku zabija Šilovič.

33' Stepančić gađa gredu.

32' Promašuje Puhovski.

32' Sedmerac za Bjeloruse.

31' Čarapenka brani zicer Mariću.

31' Počelo je drugo poluvrijeme, Hrvatska nakon prvih 30 minuta ima ogromnih 21:9.

30' Kraj prvog poluvremena, Hrvatska je već sada jednom nogom u četvrtfinalu, Bjelorusi ne izgledaju kao netko tko bi mogao do čuda. U drugom susretu osmine finala vodi se teška borba, Mađari protiv Poljske na poluvremenu vode 10:9.

30' 21:9 Kazanevski smanjuje na 21:9 i veliku radost bjeloruske klupe.

29' Igra mačke i miša u prvom poluvremenu, bit će ovo prava prilika za produženi odmor onima najiskusnijima.

28' 21:8 Idemo dalje, Marino Marić s crte zabija. Plus 13!

27' 20:8 Totalna bezidejnost Bjelorusa protiv odlične hrvatske obrane, u kontri je Ninčević za novi gol.

26' 19:8 Nastavlja se serija Hrvatske, Bjelorusija ne može zabiti, a na drugoj strani golovi padaju kao na traci. Sada je zabio Vuković.

25' 18:8 Nakon još jedne obrane Alilovića, Horvat zabija kontru.

24' Bjelorusi ne koriste još jedan napad, imaju ogromnih problema u postavljenoj igri.

23' 17:8 Sjajna obrana Alilovića i nova bomba Stepančića.

23' 16:8 Sada zabija i Musa, s igračem na leđima vara bjeloruskog vratara.

22' 15:8 Šilovič s vanjske opozicije zabija za smanjenje prednosti Hrvatske.

22' Marino Marić je isključen na dvije minute.

21' 15:7 Brani Alilović, a odmah zabija Stepančić.

20' 14:7 U igri je i Luka Stepančić koji nakon prvog kontakta s loptom zabija za održavanje prednosti.

19' 13:7 Kamišik.

18' 13:6 Sada malo i sreće za Hrvatsku. Raspucan je Bičanić koji od grede i bjeloruskog vrata zabija za najviših plus sedam.

17' 12:6 Alilović još jednom brani, ide nova kontra, ovaj put Vuković zabija.

17' 11:6 Bičanić podiže na plus pet.

16' 10:6 Neuspješan hrvatski napad i Bjelorusi na drugoj strani preko Brouke smanjuju.

15' 10:5 Dzianis Rutenka.

15' 10:4 Ma može i cepelin. Alilović je obranio pokušaj Bjelorusa, a u napadu Čupić atraktivno za Duvnjaka.

14' 9:4 Ponovno se bjeloruska obrana raspala na Bičanićevoj strani gdje naš lijevi vanjski lakoćom prolazi kroz obranu i zabija.

13' 8:4 Čupić kao na treningu istrčava kontre, Duvnjak je ukrao loptu i odlično asistirao.

12' 7:4 Dobra akcija Kopljara i Bičanića, a potonji lako zabija.

12' 6:4 Siarhei Rutenka smanjuje i potvrđuje status najopasnijeg Bjelorusa.

11' Čarapenka je odlično obranio pokušaj Duvnjaka.

10' Vrlo dobro funkcionira hrvatska obrana i Bjelorusi imaju velikih problema u napadu.

9' 6:3 ... a Čupić lako zabija iz kontre.

9' Čupić nije uspio iz teškog kuta, Bjelorusi se mogu još više približiti, ali blok odlično funkcionira...

8' 5:3 Umjesto 6:2 - 5:3. Dzianis Rutenska s krila zabija za smanjenje vodstva Hrvatske.

8' Imao je priliku Gojun zabiti i za velikih 6:2, ali promašuje zicera.

7' 5:2 Odlično je Hrvatska krenula, još jedan neiskorišten napad Bjelorusa, a na drugoj strani Ninčević zabija svoj prvi gol na SP-u.

6' 4:2 Isključen je Niazura, a Čupić zabija sedmerac za 4:2.

5' 3:2 Duvnjak još jednom s vanjske pozicije, Bjelorusi gube loptu i Hrvatska ima napad za plus dva.

2:2 Još jednom Bjelorusi prolaze na crtu, tamo je Babičev koji lako poentira.

2:1 Loptu gube i Bjelorusi, u kontru bježu Čupić i to je naravno gol.

Izgubljena lopta Hrvatske i prvi žuti karton - Duvnjak.

1:1 Siarhei Rutenka poravnava s crte nakon dosta odbijanja lopte i sreće za Bjeloruse.

1:0 Duvnjak lakoćom izbacuje čuvara iz ravoteže i zabija.

Prvi napad Bjelorusa nije prošao, loše dodavanje na crtu.

21:30 Susret je počeo, prvi napad ima Bjelorusija. Sretno Hrvatska!

21:23 Igrači su na parketu, slijedi intoniranje himni i početak susreta.

Prva prepreka u eliminacijskoj fazi je Bjelorusija. Hrvatska rukometna reprezentacija u ovaj dvoboj ulazi kao favorit, međutim treba biti oprezan jer Bjelorusi ipak imaju nekoliko neugodnih oružja.

Prije svih tu je Siarhei Rutenka, jedan od najboljih europskih vanjskih igrača, šuter koji već godinama igra u vrhunskoj formi i ima sve ovlasti u ovoj reprezentaciji.

Ne treba zaboraviti da je tu i nekoliko igrača iz Dinama iz Minska koji je u Ligi prvaka šokirao i Barcelonu, zatim nekolicina iz dobrog Meškova što svakako pokazuje da nisu bezazleni.

Međutim, Hrvatska ima brzinu i kvalitetu, objektivno je bolja reprezentacija i bilo bi iznenađenje da Bjelorusi izbore dvoboj s Francuzima u četvrtfinalu.

Susret počinje u 21:30.