Stolnotenisači krenuli pobjedama, a stolnotenisačice porazima

Branimir Korać • petak, 25.01.2013.

ITTF World Tour krajem ovog tjedna gostuje u Austriji gdje se do nedjelje u Welsu održavaju dvoboji svjetske stolnoteniske elite. U ždrijebu je i niz hrvatskih predstavnika koji su imali uspjeha u muškoj, ali ne i u ženskoj konkurenciji...

Austria Open je u središtu pozornosti svjetske stolnoteniske javnosti, a hrvatski predstavnici u turnir su krenuli pobjedama u muškoj i porazima u ženskoj konkurenciji.

Kod stolnotenisača Zoran Primorac je u prvom kolu igrao protiv Rusa Mihaila Pajkova i svladao ga u šest setova s 12:10, 7:11, 7:11, 11:5, 11:6, 11:7. U drugom kolu očekuje ga dvoboj s jakim njemačkim predstavnikom Christianom Sussom koji je uz dosta muke s 12:10 u sedmom setu izbacio Austrijanca Stefana Fegerla.

Tan Ruiwu je također ubilježio pobjedu, no on je za razliku od Primorca za nju trebao set manje. Protiv Čeha Konecnog, Tan je izgubio prvi set s 11:9 da bi u naredna četiri bio bolji s 11:4, 11:2, 11:3, 13:11. U drugom kolu očekuje ga Portugalac Tiago Apolonia, pobjednik protiv Ukrajinca Jaroslava Žmudenka.

Uspješno je krenuo i Andrej Gaćina koji nije izgubio niti set protiv Francuza Alexandrea Robinota. Gaćina je bio bolji s 11:8, 11:8, 11:4, 11:8. On će u drugom kolu na Indijca Sharatha Kamala Achantu.

Kod stolnotenisačica nije bilo toliko uspjeha. Yuan Tian je u prvom kolu igrala protiv odlične Bjeloruskinje Viktorije Pavlovič koja je na kraju slavila nakon gubitka prva dva seta. Tian je u prva dva seta bila bolja s 11:8 i 12:10, međutim onda je Pavlovič okrenula meč i s 11:6, 11:7, 11:1, 11:9 otišla u drugo kolo.

Cornelia Molnar nije imala sreće sa ždrijebom i već u prvom kolu morala je na dobru Tajpežanku I-Ching Cheng koja je bila bolja 11:8, 12:10, 6:11, 10:12, 11:2, 11:6.