Kronologija: Hrvatska dominirala protiv Slovenije i osvojila broncu

Damir Žbulj • subota, 26.01.2013.

Hrvatska rukometna reprezentacija po treći put uzastopce na velikim natjecanjima nalazi se u borbi za brončanu medalju. Nakon Srba i Francuza, kobni su u još jednom polufinalu bili Danci. Izbornik Goluža i njegovi igrači protiv Slovenije nakon europske i olimpijske, osvojili su i svjetsku broncu...

Za izbornika Slavka Golužu ovo je treća uzastopna medalja, treća brončana. Čestitke i stručnom stožeru!

Igračem utakmice proglašen je Domagoj Duvnjak, koji je postigao osam pogodaka i u svakom pogledu je predvodio ovu ekipu u ovom dvoboju za brončanu medalju. Zabio je i Čupko osam golova, Bičanić je postigao pet, Ninčević četiri. Mirko je na kraju imao deset obrana.

KRAJ 31:26 | GOTOVO JEEEE! HRVATSKA JE IPAK SVJETSKO PRVENSTVO ZAKLJUČILA POBJEDOM I TAKO OSVOJILA BRONCU! Čestitke hrvatskoj rukometnoj reprezntaciji!

60' 31:26 | Dobelšek s krila, ublažio je samo poraz.

59' 31:25 | Duvnjak zabija, ali Čupić napušta teren s bolnom grimasom na licu. Stradalo je rame, bila bi šteta da ozljeda pokvari ovu utakmicu.

58' 30:25 | Kontra Slovenije za -5.

57' 30:24 | Kopljar još jednom prolazi kroz slovensku obranu i postiže svoj četvrti pogodak. Još jedan predah pozvao je Goluža, može se krenuti sa slavljem, makar izbornik smiruje atmosferu.

Mirko je upisao i desetu obranu.

55' 29:23 | Bičanić zabija, a Dolenec zaslužuje i isključenje. To bi moralo biti dovoljno za broncu.

55' 28:23 | Pet minuta je do kraja i pet je pogodaka viška. Uz ozbiljnu igru trebalo bi biti dovoljno!

54' 28:22 | Dobelšek koristi prazan prostor na lijevom krilu, zavukao je loptu ispod Mirka.

Kopljar je zaradio isključenje. Mirko fantastično zaustavlja Doleneca iz neposredne blizine.

53' 28:21 | Kopljar asistira za Marića na crti, siguran je i precizan Marino.

51' 27:20 | Ninčević je odlično zavukao iz mrtvog kuta, ali na drugoj strani odgovara Žvižej.

49' 26:18 | Nema problema, Čupić je tu, ponovno je uvjerljivih, sigurnih, ugodnih +8.

49' 25:18 |Slovenija ima igrača manje, ali Kavtičnik ipak hvata Alilovića na krivoj nozi.

47' 25:17 | Evo ga još jednom! Marko Kopljar, pod prekršajem, s deset metara, njegov treći gol.

46' 24:17 | Uspjeli su Slovenci zabiti svoj 17 gol. Goluža zove minutu predaha kako bi Hrvatska ušla u mirniju završnicu.

46' 24:16 | Kopljar se razgoropadio, evo Marka ponovno.

44' 23:16 | I Kopljar je zabio! To je njegov prvi gol iz petog pokušaja. Alilović je osmi put zaustavio suparničke napade.

43' 22:15 | Još jedna prodana lopta Slovenaca, u kontri je Duvnjak, za svoj sedmi pogodak.

42' 21:15 | Žvižej nakon dugo vremena zabija za Sloveniju.

41' 21:14 | Svoj prvi pogodak zabija i Zlatko Horvat, sa sedam metara. Nema milosti za naše zapadne susjede. Nemaju rješenja za hrvatsku obranu.

Bezjak nesportski zaustavlja Čupića u kontri i zasluženo je zaradio crveni karton.

40' 20:14 | Nastavlja se fantastična serija Hrvatske. Zabija Duvnjak jednu bombu s deset metara. Šest je golova viška, lomi se utakmica.

38' 19:14 | Razbijamo Slovence kontrama, još je jednu zabio Čupić. Ajmooo, po tu broncu! Još uvijek smo s igračem manje.

38' 18: 14 | Slovenci bacaju 'loptu u bunar' , a Alilović fenomenalno u kontri pronalazi Ninčevića, koji sigurno realizira za +4 i važan pogodak postignut s igračem manje. Izbornik Denič pozvao je minutu odmora.

Pasivni je napad Hrvatske, a šut iz očaja Duvnjaka brani Prošt. U obrani Bičanić radi prekršaj za isključenje.

34' 17:14 | Bičanić je još jednom opalio i probio dobrog slovenskog vratara. Duvnjak koristi jednu polukontru. Prvi puta na utakmci je prednost Hrvatske od tri pogotka. Čuje se i pjesma navijača, oni će biti dodatna snaga igračima u borbi za medalju.

Vori na crti ponovno u Prošta.

32' 15:14 | Bičanić solo prodorom zabija s igračem manje. Važan pogodak, a na drugoj strani Marguč pogađa gredu.

31' 14:14 | Dolenec je precizan sa sedam metara. Njegov je to prvi gol.

Prošt brani, a u slovenskoj kontri Ninčević radi prekršaj za sedmerac. Zaradio je i isključenje.

Uskoro će krenuti nastavak utakmice za broncu. Napad je za Hrvatsku, Vori je na crti, Čupić i Ninčević na krilima Duvnjak, Bičanić i Kopljar na vanjskim pozicijama. Alilović čuva hrvatska vrata.

30' 14:13 | Kraj prvog poluvremena. Hrvatska ima minimalnu prednost, a najbolji strijelci su Čupić sa šest, Duvnjak s četiri te Ninčević s tri pogotka. Ostatak hrvatskih golova zabio je Bičanić - jednom se upisao u listu strijelaca. Alilović ima pet obrana.

Ninčević je upropastio jednu kontru, prestupio je. Nisu niti Slovenci s druge strane ništa prisebniji. Puno je tehničkih pogrešaka obje ekipe.

28' 14:13 Još jednom je Skube svladao Alilovića.

28' 14:12 | Ponovno je +2, sjurio se Čupić po lijevoj strani i zabio iz kontre.

27' 13:12 | Čupko je ovaj put siguran, iz sedmerca za novo vodstvo.

Musa je promašio zicer, izborio sedmerac, kojeg nije nažalost zabio Čupić. Prošt se razbranio!

25' 12:12 | Duvnjak solo prodorom loptu šalje kroz noge Prošta.

24' 11:12 | Ponovno s crte, Žvižej pa kontra Marguča i Slovenci su u vodstvu.

23' 11:10 | Na pogodak Kavtičnika odgovara Čupić.

23' 10:9 | Skube Sloveniju vraća na minimalni zaostatak.

22' 10:8 | Odlična kombinacija Duvnjaka za lijevo krilo, Ninčević postiže svoj treći pogodak, lobajući Prošta.

20' 9:8 | Ninčević vraća prednost Hrvatskoj.

20' 8:8 | Ponovno Slovenci s crte postižu pogodak.

19' | Bezidejnost u napadu natjerala je Golužu da pozove minutu predaha.

Kopljar još jednom bez realizacije, odlično brani Prošt.

Alilović brani još jednom. Skinuo je zicer s krila Žvižeja, bravo Mirko!

15' 8:7 | Ulazi Škof, ali niti on ne može zaustaviti sedmerac Čupića.

15' 7:7 | Novo izjednačenje na utakmici.

14' 7:6 | Kavtičnik je poravnao, ali Duvnjak zabija svoj treći gol.

13' 6:5 | Gaber je smanjio zaostatak, ponovno nitko ne pazi na crti.

U igri su po prvi put večeras Stepančić i Šprem.

Odlično je svoj posao odradila hrvatska obrana, a pokušaj Mačkovšeka brani Alilović.

10' 6:4 | U dvije brzinske kontre precizni su bili prvo Čupić pa Ninčević, što je slovenskog izbornika Deniča natjeralo na prvu minutu odmora.

9' 4:4 | Ekspresno je poravno Duvnjak.

9' 3:4 | Mačkovšek uz pomoć bloka vara Alilovića za novo vodstvo Slovenaca.

Kopljar se diže, puca, ali lopta odlazi pored gola.

7' 3:3 | Luka Žvižej je s crte zabio neometan, zaspala je hrvatska obrana.

6' 3:2 | Bičanić je zabio nakon što je Hrvatska bila na rubu pasivnog napada.

4' 2:1 | Duvnjak je realizirao kontru, nakon obrane Alilovića udarca Mačkovšeka.

3' 1:1 | Čupko je precizan iz penala.

Slovenski vratar obranio je prva dva hrvatska napada. U trećem je ipak dosuđen sedmerac.

1' 0:1 | Marguč je zabio s krila.

Počela je utakmica.

Goluža je na teren poslao Alilovića, Čupića, Ninčevića, Kopljara, Gojuna, Musu i Duvnjaka. Prvi napad je Slovenije.

18.57 | Odsvirane su i hrvatska i slovenska himna, sudački par bit će Makedonci Načevski i Nikolov.

Hrvati na Svjetskim prvenstvima imaju tri srebra, najbolji su bili 2003. godine, a kolekciju bi dobro nadopunila ova brončana medalja iz Španjolske.

Za Slovence je ovo najveći uspjeh na Svjetskim prvenstvima, a jedinu medalju imaju s Europskog prvenstva koje su organizirali na svom terenu 2004. godine. Tada su osvojili srebro.

Nakon poraza od Danske Hrvati igraju sa Slovenijom za broncu. Treba pokušati sve kako bi se i ovo natjecanje završilo pobjedom.

Srdačan pozdrav dragi čitatelji Sportneta. U tekstualnom prijenosu imat ćete priliku pratiti i posljednji susret hrvatske rukometne reprezentacije na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj.