Igor Vori s devet golova odveo HSV do pobjede nad Hannoverom i polufinala Kupa

Igor Šestak • ponedjeljak, 04.02.2013.

Za njemačke klubove zimska je stanka završila, a prvu utakmicu drugog dijela sezone odigrali su u četvrtfinalu DHB-Pokala HSV i Hannover. Plasman na završni turnir tog natjecanja izborili su Hamburžani, a njihova prva violina u ovoj je utakmici bio hrvatski reprezentativac Igor Vori. Mrežu Hannovera uspio je pogoditi čak devet puta, od čega osam puta u prvih 30 minuta. Nastupe su od Hrvata ubilježili i Domagoj Duvnjak te Blaženko Lacković.

Njemački rukometni klubovi ponovno su u punom pogonu. Nakon zimske stanke, Svjetskog prvenstva i All-Star utakmice, u ponedjeljak je prvom četvrtfinalnom utakmicom DHB-Pokala i službeno započeo drugi dio sezone. Čast da odigraju prvu utakmicu u 2013. godini pripala je HSV-u i Hannoveru, klubovima koji su susjedi na prvenstvenoj tablici. Momčad iz Hamburga je na putu do četvrtfinala preskočila drugoligaše Bergischer i Emsdetten, dok je Hannoverov put vodio preko Lemga i Bietigheima.

HSV još uvijek nije uspio kompletirati svoj ozljedama načeti sastav pa za igru u ovom susretu nisu bili spremni Jansen, Kraus i Carlen, ali se u momčadi našao Lacković, zajedno s Duvnjakom i Vorijem. U početnih osam minuta momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, no kod rezultata 4:4 domaćini su na krilima raspoloženog Vorija napravili seriju od 4:1 i prvi došli do značajnije prednosti.

Ona ipak nije bila dugog vijeka jer su igrači Hannovera u 16. minuti izjednačili na 10:10. Uslijedio je period izjednačene igre, a onda je u završnici prvog dijela HSV još jednom pobjegao na plus tri. Od 15:15 do 18:15 odveli su ga Lijewski i Vori, ali gosti su u posljednjoj minuti zabili dva gola preko Lehnhoffa i Mocsaija pa na odmor otišli samo s golom zaostatka.

Igrači HSV-a ipak nisu dozvolili novo izjednačenje, već su se početkom nastavka uspjeli odvojiti. Prvo na 20:17, u 38. minuti bilo je 23:20, a u 41. je Lijewski zabio za 25:21 i prvo vodstvo s četiri pogotka. Momčad Hannovera u tim trenucima nije posustala. Brzo se vratila na zaostatak od dva pogotka, a onda u 48. minuti golom Szücsa došla na samo gol zaostatka. Gostima je stalno nedostajao taj mali korak prema izjednačenju i HSV je uz dva pogotka Schrödera poveo s 29:26.

U mirnije vode HSV su odveli Lindberg i Lijewski golovima za 31:27, ali gosti su ih natjerali da strahuju za prolaz do samog kraja. Pola minute do kraja Hykkerud je zabio za 32:31, no posljednji napad za domaće uspješno je realizirao Petersen i osigurao HSV-u mjesto na završnom turniru DHB-Pokala.

Igor Vori odigrao je svoju najbolju utakmicu sezone u HSV-ovom dresu. Postigao je čak devet pogodaka uz samo dva promašaja iz igre, a posebno inspiriran bio je u prvih 30 minuta kada je mrežu gostiju pogodio osam puta. Osim hrvatskog pivota sjajne su partije pružili Marcin Lijewski, strijelac osam golova (iz igre 8/12), te Pascal Hens koji se u strijelce upisao sedam puta (7/9). Domagoj Duvnjak nije bio posebno raspoložen. Šest je puta pucao prema suparničkim vratima i postigao dva pogotka, a Blaženko Lacković je odrađivao obrambene poslove te je zaradio jedno isključenje.

U gostujućim redovima najviše su se istaknuli Lars Lehnhoff sa sedam te Joakim Hykkerud i Mait Patrail sa šest postignutih golova. Što se vratara tiče, daleko uspješniji su bili domaći čuvari mreže. Dan Beutler je obranio devet (36 posto), a Johannes Bitter sedam Lopti (32 posto). Gosti su koristili čak tri vratara. Nenad Puljezević je imao jednu, Martin Ziemer četiri, a Malte Semisch pet obrana.

Preostale utakmice četvrtfinala Kupa igraju se u utorak i srijedu. U utorak je na rasporedu poslastica između Flensburga i Rhein-Neckar Löwena, a u srijedu Kiel gostuje kod Mindena, dok jedini drugoligaš Eisenach dočekuje Melsungen.

DHB-Pokal, četvrtfinale:
HSV Hamburg - TSV Hannover-Burgdorf 33:31 (18:17)

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507

Bundesliga

• Obrisan korisnik05.02.2013. u 15:04
    mislim da mu je ovo prvi puta u zivotu da je toliko golova na utakmici dao,ja neznam kad je i da li je ikad dao vise od 4 obicno bude 2-3 po utakmici,kakvi su ovo bili looseri pitam se
  • Obrisan korisnik05.02.2013. u 13:46
    Bravo majstore !!! Iako to nije bio jedini razlog za poraz, ali još mi nije jasno zašto je protiv Danske igrao samo 10 min.
  • Obrisan korisnik05.02.2013. u 06:30