POŠK osigurao bod u posljednjim sekundama dvoboja s Budvom

Zvonka Keliš • nedjelja, 10.02.2013.

Vaterpolisti splitskog POŠK-a u 12. su kolu Jadranske vaterpolske lige u svom bazenu na Poljudu snage odmjerili s momčadi Budve koja je dobro namučila domaćina te se kući vratila s neriješenim rezultatom i osvojenim bodom.

POŠK - Budva M:tel 9:9 (2:2, 4:3, 1:1, 2:3)

SPLIT - Mali bazen na Poljudu
Suci: Štampalija/Vlašić

POŠK: Jelovina, Lušić 1, Prižmić 2, Knežević, Ivišić, Oreb, A. Franičević, Buha 1, Burić 3, Scherbl, Delić, M. Franičević 2, Sarić
Trener: Jakša Buljan

Budva M:tel: Lazović, Vukmirović, Crepulja 1, Konatar, Ćetković, Tičić, Lobov 1, Crousillat 1, Vukčević, Kovačević 1, Ivančević 1, Drašković 2, Edwards, Rouch 2
Trener: Drago Pejaković

Igrač više: POŠK: 6/9; Budva M:tel: 3/6

U sklopu 12. kola Jadranske vaterpolske lige momčad crnogorske Budve stigla je u goste vaterpolistima splitskog POŠK-a. U susretu na Poljudu uistinu je bilo zanimljivo no pobjednika na koncu nije bilo. Naime, nakon vodstva domaćina 7:6 nakon treće četvrtine, u onoj posljednjoj gosti pobjeđuju te osiguravaju neriješen rezultat.

Zanimljivo je u Splitu bilo od prve minute dvoboja, naime, nakon uvodnih 2:2 u prvoj četvrtini drugi je dio donio izmjene u vodstvu obiju momčadi da bi ona domaća ipak stekla minimalnu prednost 6:5. Treća je četvrtina, potom donijela prvih +2 za POŠK, no gostujuća se momčad vrlo brzo vratila na samo minus jedan (6:7). U posljednjem dijelu utakmice Splićani su poveli 8:6 nakon čega vaterpolisti iz Budve s tri uzastopna gola preokreću rezultat u svoju korist, slijede crveni kartoni Marinu Franičeviću na jednoj, kao i Sergeju Lobovu na drugoj strani te pogodak Vlatka Burića dvije sekunde prije kraja za 9:9 i podjelu bodova.

Najefikasniji kod POŠK-a bio je Vlatko Burić s tri postignuta pogotka, a po dva su zabili Ivica Prižmić i Marino Franičević, dok su najbolji kod Budve bili Dragan Drašković i Aidan Rouch s po dva gola.