Jugaši nadmoćni u prvoj od dvije uzastopne utakmice na Poljudu

Tea Lokas • nedjelja, 10.02.2013.

Jug je na prvom od dva gostovanja u Splitu (u srijedu igraju s Mornarom), u 12. kolu regionalne lige, "potopio" momčad Jadrana rezultatom 24:4...

Jadran ST - Jug CO 4:24 (0:5, 2:6, 0:8, 2:5)

Split, Mali bazen na Poljudu
12. kolo Jadranske lige

Jadran ST: Vlaić (2 obrane), Jaić, Gulahić, Popović, Sarić, Bezić, Santini 1, Milardović 2, Visković 1, Rabadan, Lisica, Peričić, Kaleb, Tonković.

Jug CO: Bijač (14 obrana), Vranješ 1, Bošković 5, Janović, Joković 1, Bautović 1, Marković 4, Bušlje 1, Karač 1, Dobud 4, Ivović 5, Macan 1, Pavlović, Nižić.

Igrač više: Jadran 1/5, Jug 9/10
Peterci: Jadran 1/1, Jug 0
Suci: Stanko Ivanovski (Herceg-Novi) i Božo Đurašković (Kotor)

Ekipa Veselina Đuha pokazala je moć nad domaćinom, koji je najviše nastradao u trećoj četvrtini primivši osam pogodaka (0:8). Uvod je također bio sušan za Splićane (0:5), a po dva pogotka postigli su u drugoj i četvrtoj četvrtini.

Najraspoloženiji na Jugovoj strani bili su Miho Bošković i Aleksandar Ivović s pet pogodaka te Pavo Marković i Nikša Dobud s po četiri. Jedini dvostruki strijelac kod Jadrana bio je Nikola Milardović.

Jug je na drugom mjestu ljestvice Jadranske lige s 11 pobjeda i jednim porazom u sezoni.