KAC preskočio Medveščak, Vienna Capitalsi opet poraženi u Beču

Borna Rupnik • petak, 15.02.2013.

Momčad Villacha osvojila je dva vrlo vrijedna boda na gostovanju u Beču, a KAC je preskočio Medveščak slavljem na Graz 99ersima. Do pobjeda su stigli i Znojmo i Red Bull, koji su trenutačno najbliži doigravanju...

Graz se nije stigao vratiti u Klagenfurtu, Vienna opet pala kod kuće

U prve dvije trećine ogleda u Klagenfurtu mreže su mirovale, a onda je počeo pravi vatromet. Domaći su hokejaši u samo sedam minuta, preko Lammersa, Lundmarka i Siklenke poveli 3:0, a gosti iz Graza kao da su se čuvali za samu završnicu.

Dvije minute prije kraja Reinthaler je smanjio na 3:1, a u posljednjem napadu za 3:2 pogađa Latendresse. Ipak, vremena za nove promjene više nije bilo i KAC je s dva osvojena boda preskočio Medveščak na tablici.

Vienna Capitalsi upisali su drugi uzastopni poraz, nakon pet uzastopnih pobjeda u prvih pet kola međurunde. Poveli su Bečani protiv Villacha preko Pintera, ali su prije kraja prve trećine preokrenuli Pewal i Petrik.

Na 2:2 poravnao je Keller u 24. minuti, a konačnih 3:2 za goste postavio je Damon deset minuta poslije.

Red Bull preskočio Olimpiju, Dornbirn uzeo Zmajčekima vrijedan bod

Red Bull iz Salzburga očekivano je donio bodove iz Innsbrucka, a u pobjedi 5:1 pogađali su Lynch, Richmond, Pallestrang, Treiller i Bischofsberger, Počasni pogodak za domaćine bio je djelo Mossmera u trećoj trećini.

Češki je predstavnik na svom terenu nadjačao Albu Volan rezultatom 6:2, pri čemu su precizni bili Uram, Wharton, Kominek, Jarušek, Havlik i Muller s jedne, odnosno Novak i Sikorcin s druge strane.

Jedina utakmica koja je otišla u produžetak bio je ogled Dornbirna i ljubljanske Olimpije. Austrijanci su vodili pogotkom Henricha, potom su Zmajčeki imali 2:1 zahvaljujući Hebaru i Pesjaku, a na 2:2 izjednačio je Prinz minutu i pol prije kraja. U produžetku je Slovencima presudio Henrich i uskratio im itekako potreban drugi bod.

Poredak: Znojmo 14, Red Bull 11, Olimpija 10, Dornbirn 9, Alba Volan 6, Innsbruck 4.