Primorje potopilo Mladost s dominantnih 11 razlike

Matej Milanović • nedjelja, 17.02.2013.

U 14. kolu Jadranske lige u vaterpolu riječko Primorje je došlo do dominantne pobjede protiv zagrebačke Mladosti, 15:4. Domaće je do pobjede predvodio Sukno s četiri pogotka.

PRIMORJE – MLADOST 15:4 (4:1,1:1, 5:1, 5:1)

Jadranska liga, 14. kolo, Rijeka.

Primorje: Vićan, Obradović 1, Paškvalin, Krapić 3, De. Varga 3, Sukno 4, Muslim, Jelača, Da. Varga 1, Barać, Šetka, Garcia 1, Križanec, Buljubašić 2, Trener: Asić.

Mladost: Pavić, Radu, I. Milaković, I. Živković, Martinić, D. Živković, Gagulić, K. Milaković 1, Pavičić, Divković, Vukičević 2, Bukić, Marcelić, Miloš 1, Trener: Kobešćak.

Suci: Margeta/Rakovec

Igrač više: Primorje 6/11, Mladost 2/6

Peterci: Primorje 1/2, Mladost -

U 14. kolu Jadranske lige u goste Primorju došla je zagrebačka Mladost. Domaći su već u prvih osam minuta dali do znanja tko je jači i imali prednost od 4:1. Gosti su tek u drugoj dionici uspjeli primiriti protivnike, za 5:2 na poluvremenu, da bi potom Primorje dominiralo do kraja susreta. Riječani su obje preostale četvrtine dobili s 5:1 za konačnih 15:4 i ogromnih +11 u korist Primorja.

Najbolji strijelac Primorja bio je Sukno s četiri pogotka, a kod Mladosti je jedino Vukičević zabio dvaput. Primorje je tako zadržalo stopostotan učinak, dok je Mladost, usprkos teškom porazu, na trećem mjestu, devet bodova iza Juga i četiri ispred Budve. U idućem kolu Mladostaši će imati još jednu tešku utakmicu, domaći okršaj s Jugom. Jadran Herceg Novi će, pak, ugostiti Primorje.