U 15. kolu Jadranske lige u vaterpolu u splitskom derbiju Jadran je bio bolji od Mornara i ujedno ga preskočio na ljestvici.

MORNAR SPLIT - JADRAN SPLIT 5:6 (0:2, 0:2, 3:2, 2:0)

Jadranska liga, 15. kolo

Mornar Split: Bujas, Burić, Kragić, Stipić, Čalić, Lozina 1, Zović, Anić, Čagalj 3, Antonijević, Marelja, Matutinović, Ban 1, Butić, Trener: Kreković.

Jadran Split: Kaić, Jaić 1, Gluhaić 1, Saratlija, Sarić, Bezić 1, Santini 1, Milardović, Visković 2, Rabadan, Lisica, Peričić, Vlaić, Kaleb, Trener: Zajmović.

Suci: Periš/Curić.

15. kolo Jadranske lige donijelo je derbi Mornara i Jadrana, u kojeg su domaći ušli s dva boda više. U prvih 16 minuta Mornar nije niti jednom uspio zatresti protivničku mrežu i Jadran je na poluvremenu imao prednost od 4:0.

U trećoj dionici napokon su se domaći probudili i zabili tri pogotka, ali je i Jadran bio precizan dvaput, za 6:3 pred posljednju četvrtinu. U njoj je Mornar pritisnuo suparnika, ali je uspio tek doći na konačnih -1, 6:5.

Kod Jadrana je samo Visković zabio dvaput, a kod Mornara je triput pogodio Čagalj. Tom pobjedom je Jadran došao na 19 bodova i tako preskočio Mornar na sedmom mjestu. Mornar je, pak, osmi s 18 bodova. U idućem kolu Jadran će ugostiti Budvu, dok će Mornar gostovati kod Primorja.