Mladost slomila Šibenčane tek u zadnjoj četvrtini

Ivana Jurica • nedjelja, 24.02.2013.

Vrlo dobru utakmicu odigrali su mladi šibenski vaterpolisti, no, bodovi su im i ovog puta izmaknuli. Trijumf je u Crnici upisala zagrebačka Mladost, slavili su sa 13:7, a u posljednju se dionicu igre ušlo sa samo plus dva u korist gostiju.

Šibenik – Mladost 7:13 (3:3, 0:2, 3:3, 1:5)

Šibenik: Sučić (11 obrana), Erak, Zonić, Sentić 1, Petković, Bašić, Vlahović 2, Rončević, Seferović, Sabioni 4, Bulat, Španja, Šparada, Perić. Trener: Perica Šišak.

Mladost: Marcelić (8 obrana), Radu 2, I. Milaković 1, I. Živković, Martinić 2, D. Živković 1, Gagulić 1, K. Milaković, Pavičić, Miočević, Vukičević 4, Bukić, Pisk, Miloš 2. Trener: Vjekoslav Kobeščak.

Igrač više: Šibenik 3/8, Mladost 3/7

Peterci: Šibenik -, Mladost -

Suci: Banovac i Tiozzo (oba Split)

Poslije osam minuta igre na semaforu je svjetlilo 3:3. U drugoj dionici igre domaćini su ostali bez pogotka, a Zagrepčani su postigli nova dva za vodstvo od 5:3 na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme golom otvara Mladost. Šibenčani uzvraćaju s dva gola, dolaze na 6:5, imaju i napad za izjednačenje, ali ga ne uspijevaju realizirati. Zagrepčani postižu dva gola preko Radua, Šibenik jedan i uoči zadnjih osam minuta igre na semaforu je 6:8.

U zadnjoj dionici igre domaćini su nekoliko puta pogađali okvir gola, gosti realizirali igrače više i otišli na nedostižnu prednost. Završilo je 13:7 pobjedom gostiju.

Četverostruki strijelac kod domaćina bio je Bruno Sabioni, a vratar Luka Sučić upisao je 11 obrana. Vukičević je kod gostiju također postigao četiri gola, a njihov vratar Marcelić, u odsutnosti Pavića, upisao je osam obrana.