Larvik i Oltchim na korak do polufinala Lige prvakinja

Jelena Bagarić • subota, 09.03.2013.

Subotnjim utakmicama započet je peti krug glavne faze u Ligi prvakinja. U grupi 1 odigrao se skandinavski derbi u kojem je Larvik nakon nešto lošijeg početka ipak slavio. Grupa 2 donijela je susret FTC-a i Oltchima u kojemu su se gošće osvetile za poraz iz prvog kola te uvjerljivo slavile.

Grupa 1: HK Randers - HK Larvik 26:31 (15:15)

Krenule su solidno igračice Larvika, povele su s 0:3 i dosta dobro održavale prednost. Međutim ubrzo najbolja igračica Randersa, Camilla Dalby, ulazi u seriju te postiže pet pogodaka za preokret rezultata. Do isteka tridesete minute igralo se gol za gol pa se na odmor otišlo s neriješenim rezultatom.

Činilo se da u da Randers preuzima inicijativu jer su na samom otvaranju drugog poluvremena povele rezultatom 17:15. No, svoj dan u ekipi Larvika imala je Isabel Blanco koja vraća rezultat u egal Tako je bilo sve do posljednjih 15 minuta susreta kada je u seriju ušla 32-godišnja Gro Hammerseng koja praktički donosi pobjedu Larviku. Posljednju nadu za pobjedom Randers je imao pri rezultatu 26:27 pet minuta prije kraja, međutim Hammerseng je bila uvjerljiva i raspoložena te je donijela pobjedu svojoj ekipi.

čak tri igračice Larvika postigle su po šest pogodaka, Blanco, Hammerseng i Rigelhuth Koren. Najjača karika Randersa standardno je bila Dalby koja je mrežu Larvika pogodila osam puta. Što se polufinala tiče, Randers je izgubio svaku šansu za prolazak dok se Larvik nada kako će u sutrašnjoj utakmici Gyori svladati Budućnost te njima osigurati prolazak među najbolje četiri ekipe. Ukoliko Budućnost iznenadi mađarice tada će međusobni susret Larvika i Podgoričanki odlučivati o plasmanu.

Grupa 2: FTC Rail Cargo Hungaria - Oltchim Râmnicu Vâlcea 23:30 (15:15)

Domaća ekipa FTC-a bolje je otvorila susret te je već u ranoj fazi utakmice imala povoljan rezultat. Za to je bila najzaslužnija Zsuzsanna Tomori koja je bila nerješiva enigma za igračice rumunjskog Oltchima. Ipak, zbile su svoje redove i došle do izjednačenja prije odlaska na odmor.

Nastavak je donio sličnu igru sve dok Oltchim sredinom drugog dijela nije preuzeo inicijativu i poveo rezultatom 21:25. U tim trenucima igra FTC-a krenula je silaznom putanjom, dok su gošće bez većih problema dolazile do pogotka pa je već u tim trenucima bilo jasno tko će biti pobjednik ovog susreta.

Oltchim je očajnički trebao ovu pobjedu kako bi zadržao nadu za prolazak u polufinale. Katarina Bulatović sa sedam pogodaka predvodila je Oltchim do pobjede. Uz nju istakle su se i Cabral Barbosa te Managarova koje su postigle po pet pogodaka. U redovima FTC-a sedam pogodaka postigla je Tomori, a Bettina Dajka dodala je još četiri.

U grupi 2 trenutno još svi osim Zvezde Zvenigorod imaju šansu za prolazak. Što se Oltchima tiče, bez obzira kako završila sutrašnja utakmica između Krima i Zvezde, Rumunjke u posljednjem kolu moraju slaviti protiv Krima kako bi izborile svoje mjesto u polufinalu. Potpuni rasplet i ove grupe bit će u šestom kolu nakon kojeg ćemo saznati putnike u polufinale.