Györi i Larvik prvi polufinalisti Lige prvakinja

Jelena Bagarić • nedjelja, 17.03.2013.

Utakmicama šestog kola završeno je natjecanje glavne faze Lige prvakinja. U grupi 1 mađarski Györi zadržao je neprekinuti niz pobjeda svladavši danski Randers, dok je Larvik deklasirao nemotiviranu Budućnost. Györi i Larvik prvi su polufinalisti, a svoje protivnike saznat će nakon utakmice izmedu Oltchima i Krima.

Györi Audi ETO KC - HK Randers 32:24 (15:12)

Iako je Györi već osigurao prolaz u polufinale, niti u zadnjoj utakmici protiv Randersa nije dopustio iznenađenje. No, nije od početka sve teklo dobro za mađarsku ekipu. Predvođene Camillom Dalby rukometašice Randersa došle su do ranog vodstva od tri pogotka. Međutim tada je Ambros Martin u igru uveo standardnu postavu koja je preokrenula rezultat i donijela prednost Györiju na poluvremenu.

U nastavku se danska ekipa u potpunosti raspala te više nisu imala nikakve šanse za pobjedu u ovom susretu. Prednost madarskog sastava iz minute u minutu je rasla sve dok nije došla do ogromnih plus osam koji su se održali do kraja susreta.

Odličnu utakmicu za domaću ekipu odigrale su Anita Görbitz i Jovanka Radičević koje su postigle po šest pogodaka. U redovima Randersa Dalby, koja ce od iduće sezone igrati za Budućnost, postigla je šest pogodaka. Jednako toliko puta mrežu Györija pogodila je i Sabina Jacobsen.

HK Larvik - Budućnost 28:16 (13:5)

Larvik nije dao nikakvu šansu Budućnosti da se od Lige prvakinja oprosti pobjedom. Baš suprotno, Norvežanke su u svakom smislu deklasirale pomalo nemotivirane Crnogorke koje u prvih 17 minuta susreta nisu uspjele postići pogodak. Tek u 18. minuti Željka Nikolić postiže pogodak za 10:1. Do kraja poluvremena Budućnost je postigla još četiri pogotka, ali je rezultat za braniteljice naslova bio izuzetno poražavajuć.

Nastavak je donio nešto bolju igru Budućnosti, ali nedovoljno da bi ugrozile raspoložene rukometašice Larvika. Unatoč i toj boljoj igri, igračice Larvika "letjele" su po terenu i vrlo lako su dolaze do pogodaka. Svoju prednost još su povećale u završnici preko Hammerseng i Riegelhuth koje u posljednjoj minuti postižu tri pogotka.

Veteranka Hammerseng mrežu Budućnosti pogodila je osam puta, dok su Breivang i Riegelhuth dodale još pet. U lošoj predstavi Budućnosti valja izdvojiti Milenu Knežević koja je postigla pet pogodaka, a svih pet bilo je u drugom poluvremenu. Najmlađa igračica Budućnosti, 18-godišnja Jelena Despotović dodala je još četiri pogotka koji su ujedno bili i njeni prvi pogoci u Ligi prvakinja.