Martić još bez pobjede u 2013. godini: Voegele opet slavi

Vedran Babić • srijeda, 20.03.2013.

Najbolje rangiranoj hrvatskoj tenisačici Petri Martić nikako da krene. U svom četvrtom ovogodišnjem meču doživjela je i četvrti poraz - na startu Miamija ponovno je po nju kobna bila Stefanie Voegele...

Petra Martić u 2013. godini još ne zna za pobjedu. Drugi put u dva tjedna porazila ju je Stefanie Voegele (72.) iz Švicarske. Nedavno u Indian Wellsu bilo je 4:6, 6:4, 6:3 za Voegele, a u Miamiju 6:3, 6:3. U međusobnim dvobojima 23-godišnja Švicarka, koja je u Miamiju prošla kvalifikacije, sada vodi 4-0.

Iako rezultat izgleda uvjerljivo, Martić je imala dovoljno šansi da odvede meč u drugom smjeru. To se ponajviše odnosi na prvi set, u kojemu hrvatska tenisačica nije realizirala ni jednu od čak sedam break lopti (dvije u prvom gemu i pet kod 1:3)

Voegele je pak napravila break kod 1:0, a pri vodstvu 4:1 prokockala je priliku za dvostruki break. Ipak, ostala je nekažnjena premda je Martić kod 2:4 zaprijetila došavši na 0-30, a kod 3:5 na 15-30.

Stvari za Petru nisu išle nabolje ni u drugom setu. Dvama oduzetim servisima Voegele je bez problema povela 4:0 i praktički riješila meč. Martić je donijela tračak nade nadoknadivši jedan servis zaostatka i smanjivši na 4:2, no odmah u sljedećem gemu ponovno je posrnula na svom početnom udarcu.

Petra je dobila još jednu šansu za povratak - Voegele nije uspjela odservirati za meč, Martić je smanjila na 5:3 i potom na svom servisu imala 30-15, no Švicarka je ipak uspjela okončati meč već u tom gemu, za konačnih 6:3, 6:3 poslije 73 minute igre.

Produljuje se tako kriza Petre Martić, koja očito još uvijek osjeća posljedice ozljede leđa. Ovo joj je bio ukupno peti uzastopni poraz ako računamo i onaj s njezina posljednjeg turnira 2012. u Luxembourgu. Svoju posljednju pobjedu ostvarila je početkom listopada prošle godine u Linzu. S četiri poraza iz četiri prva meča Petri je ovo najlošiji ulazak u sezonu u karijeri.

22-godišnjakinja iz Duća blizu Splita trenutno je 91. tenisačica na WTA ljestvici i prijeti joj ispadanje iz Topa 100, a s time i status najbolje rangirane hrvatske tenisačice jer Donna Vekić na 95. mjestu ozbiljno prijeti.

Hrvatska tako ostaje na dvije predstavnice u glavnom turniru Miamija. Kasnije večeras po hrvatskom vremenu u akciju će Vekić protiv Julije Putinceve u susretu prvog kola, dok je Ajla Tomljanović još u utorak preskočila svoju prvu prepreku.

WTA Miami, 1. kolo:
Martić (Hrvatska) - Voegele (Švicarska, Q) 3:6, 3:6

• interreg21.03.2013. u 13:01
    Ode nizbrdo... Bas steta..
    interreg
  • Obrisan korisnik21.03.2013. u 00:40
    *ebemu miša... Njeni porazi me najviše rastuže jer kad igra dobro baš ju je užitak gledati, nije kalup igračica.
  • Obrisan korisnik20.03.2013. u 20:45