Jug zaključio prvi dio sezone pobjedom u gostima

Tea Lokas • nedjelja, 24.03.2013.

Prvi dio sezone Jug je okončao pobjedom nad Primorcem iz Kotora, dok je Mladost slavila nad Medveščakom u utakmici pretposljednjeg kola...

Primorac - Jug CO 6:14 (1:5, 2:2, 2:3, 1:4)

Kotor, Plivalište Nikša Bućin
21. kolo Jadranske lige
Gledatelja: 300

Primorac: Brguljan (10 obrana), Lučić, Marković 2, Gopčević, Krivokapić, Fanfani, Radonjić, Mačić, Sutić 2, Paunović 1, Popović, Murišić 1, Kralj, Kriještorac.

Jug: Bijač (7 obrana), Ivanković 1, Benić, Janović 2, Joković, Azevedo 1, Marković 1, Bušlje, Karač 1, Goreta, Ivović 6, Macan, Popadić, Pavlović 1.

Igrač više: Primorac 3/4, Jug 2/9
Peterci: Jug 2/2
Suci: Ivanovski (Herceg Novi) i Kontić (Kotor)

Kako je Jug već odigrao utakmicu 22. kola protiv Triglava, subota je bila rezervirana za 21. kolo i Primorac iz Kotora. Izlet u Crnu Goru prošao je ritualno za Dubrovčane, upisali su uvjerljivu pobjedu od 14:6.

U prvoj i četvrtoj četvrtini Gospari su bili najefikasniji, a što se pojedinaca tiče zablistao je Ivović ubacivši šest pogodaka za goste.

Medveščak - Mladost 8:12 (2:2, 2:3, 3:3, 1:4)

Zagreb, Bazen Utrina

Medveščak: Selem, Tomašek, Jelavić 2, Blažević 1, Capan 1, Vegar, Jelavić, Maras 3, Kolar, Anđelić, Brlečić 1, Samodol, Jukić, Šarić.

Mladost: Marcelić, Radu, Milaković 1, Živković, Martinić 2, Živković D. 1, Gagulić 2, Milaković 2, Pavičić, Divković 2, Vukičević 2, Miočević, Pisk, Dašić.

Suci: Brala i Copić

U Zagrebu je, pak, odigran gradski derbi između Medveščaka i Mladosti. Slavlje je pripalo Žapcima koji su u posljednjih osam minuta od 8:7 došli do 12:8.

Mladostaši Martinić, Gagulić, Milaković, Divković i Vukičević podijelili su učinak od po dva gola. U redovima Medveščaka jedini je trostruki strijelac u utakmici - Marko Maras.