Primorje s +10 odradilo gostovanje u Sloveniji

Matej Milanović • nedjelja, 24.03.2013.

U 21. kolu Jadranske lige Primorje je s deset razlike nadigralo Triglav, uz četiri pogotka Sukna.

Triglav Kranj - Primorje EB Rijeka 3:13 (0:2, 0:3, 2:1, 1:7)

Jadranska liga, 21. kolo

Triglav: Beton, A. Pevec 1, Kadivec, Rajšp 1, Stojanović, Finžgar, Gostić, Bukovac, M. Pevec 1, Kalan, Komatar, Žurbi, Novak, Trener: Troppan.

Primorje: Vićan, Obradović 3, Paškvalin, Krapić, De. Varga 1, Sukno 4, Muslim 2, Jelača, Da. Varga 1, Barać, Šetka 1, Garcia 1, Križanec, Trener: Asić.

Suci: Bojanić/Rožman

U predzadnjem kolu Jadranske lige Primorje je gostovalo kod slovenskog Triglava. U prvih 16 minuta domaći nisu niti jednom uspjeli zatresti protivničku mrežu te je na poluvremenu Primorje imalo 5:0. Potom je Triglav uspio dobiti treću dionicu, s minimalnih 2:1, i tako smanjiti zaostatak na četiri pogotka 6:2. Međutim domaćima nije uspjelo prihvatljiv zaostatak zadržati do kraja, obzirom da je Primorje u posljednjih osam minuta zabilo čak sedam puta za konačnih i okruglih +10, 13:3.

Goste je do pobjede predvodio Sukno s četiri pogotka, tri je dodao Obradović, a dva je upisao Muslim. Primorje je drugo na ljestvici sa 60 bodova, dok je Triglav 11. sa svega sedam bodova. Primorje u posljednjem kolu igra doma sa splitskim Jadranom, dok je Triglav već odigrao sve utakmice.