Rutinska pobjeda Juga nad Mladosti u prvoj utakmici polufinala doigravanja

Tea Lokas • nedjelja, 21.04.2013.

Dubrovački Jug započeo je misiju osvajanja trofeja pobjednika u prvenstvu Hrvatske uvjerljivom pobjedom nad Mladosti. Prva utakmica polufinala odigrana u Gružu okončana je rezultatom 12:2, a sljedeća je na rasporedu u srijedu u Zagrebu...

Jug CO - HAVK Mladost 12:2 (3:1, 4:1, 3:0, 2:0)

Dubrovnik, Bazen u Gružu
Prva utakmica polufinala PH

Jug: Bijač (12 obrana), Vranješ, Ivanković, Janović 2, Joković 2, Azevedo 3, Marković, Bušlje 2, Karač, Dobud 2, Ivović 1, Macan, Nižić, Pavlović. Trener: Veselin Đuho.

Mladost: Pavić (4 obrane), Radu, I. Milaković, I. Živković, Martinić, D. Živković 1, Gagulić, K. Milaković, Pavičić, Miočević, Vukičević 1, Bukić, Marcelić (4 obrane), Miloš. Trener: Vjekoslav Kobeščak.

Igrač više: Jug 3/10, Mladost 0/8
Peterci: -
Suci: Štampalija i Copić (obojica Šibenik)

Veliki korak prema doigravanju u finalu, po svemu sudeći s Primorjem, napravili su Gospari pobijedivši nedorasle Mladostaše u Gradu s deset razlike. Jedinu prednost u cijelom susretu Žapci su stvorili na početku, kada je Živković "načeo" dubrovačke mreže za 1:0.

Splićani, Riječani i Dubrovčani najbolji mali vaterpolisti

U poluvremenu su predstavljeni i mladi vaterpolisti dubrovačkog Juga, koji su na završnom turniru PH za dječake U-11 uzrasta slavili nad Šibenikom u utakmici za treće mjesto. Prvaci Hrvatske su vaterpolisti splitskog Mornara, koji su u finalnom dvoboju nadigrali riječke uzdanice iz Primorja rezultatom 10:6.

Mladost je poentirala još samo jednom, u drugoj četvrtini za 3:2, dok je u ostatku utakmice Jug vodio kolo, odmičući se sve više od nemoćnih protivnika. Bijač je za Jug upisao 12 obrana, a Dubrovčani su se osam puta izvukli iz situacije igrača manje bez primljenog pogotka (0/8).

S druge strane, od deset prilika s igračem više, Jugaši su realizirali tri. Pavić i Marcelić skupili su osam obrana.

Jedini trostruki strijelac na utakmici bio je Tony Azevedo, dok su po dva za domaćine zabilježili Janović, Joković, Bušlje i Dobud.

• nido21.04.2013. u 22:15
    Vratit ce se Zapci na puteve stare slave kad-tad. Bole sada ovi visoki porazi :-(