Pilepić ponovno najefikasniji, Tabakova momčad ipak prejaka

Branimir Korać • srijeda, 01.05.2013.

U zaostalom susretu 29. kola Lige Endese Bilbao je na svom parketu visoko poražen od Tabakove Laboral Kutxe. U porazu Bilbaa ponovno se istaknuo Fran Pilepić koji je bio najefikasniji pojedinac kod domaćina...

Bilbao i Laboral Kutxa su odradili zaostali dvoboj 29. kola Lige Endese u kojem je momčad Žana Tabaka dominirala od samog početka i na kraju zasluženo visoko slavila 93:75.

Bilbau je ovo bio važan dvoboj u borbi za prednost domaćeg parketa u prvoj rundi doigravanja dok je s druge strane Laboral Kutxa pobjedom definitivno osiguravala drugo mjesto.

Dvoboj nije obilovao neizvjesnosti, domaćin je vrlo rano ušao u probleme da bi početkom drugog poluvremena zaprijetio i uspio smanjiti na obećavajućih 49:46 serijom 9:0 u kojoj je jednu tricu ubacio Fran Pilepić, a dvije Axel Hervelle.

Međutim kratko su domaći igrači bili u igri, do kraja četvrtine gosti iz Vitorije su ponovno pobjegli na visokih plus 14 i više povratka nije bilo.

Kod Laboral Kutxe najbolji su bili Fernando San Emeterio s 20 poena (8/14), Maciej Lampe s 20 poena (9/15) i pet skokova, Andres Nocioni sa 16 poena (5/7) te Fabien Causeur s 13 poena (4/7) i pet skokova.

U domaćem sastavu Fran Pilepić je još jednom bio efikasan, odradio je 30 minuta i ubacio 19 poena (1/2 za dva, 5/8 za tri, 2/3 slobodna) dok je Lamont Hamilton dodao 16 poena (6/10) i šest skokova.