Gaćina izborio dvoboj protiv Samsonova, Primorac zapeo u drugom kolu

Branimir Korać • četvrtak, 16.05.2013.

Hrvatski stolnotenisači Andrej Gaćina i Zoran Primorac s različitim su uspjehom odradili susrete drugog kola na Svjetskom prvenstvu. Gaćina je uspio proći austrijskog protivnika dok je sjajni Nijemac bio bolji od Primorca...

Andrej Gaćina bio je očekivano uspješan u drugom kolu Svjetskog prvenstva koje se održava u Parizu. Za protivnika je imao Austrijanca Daniela Habesohna koji za njega nije predstavljao previsoku prepreku i hrvatski stolnotenisač je prošao u treće kolo.

Izborio je pobjedu bez izgubljenog seta s 11:4, 11:9, 11:9, 11:7 i tako izborio dvoboj protiv velikog Bjelorusa Vladimira Samsonova koji je s 4:2 svladao Grka Panagiotisa Gionisa.

Za razliku od Gaćine, Zoran Primorac nije bio uspješan. On je imao i daleko težeg protivnika, igrao je protiv jednog od najboljih europskih igrača Nijemca Dimitrija Ovtcharova.

Ovtcharov je slavio u četiri seta i to prilično glatko s 11:8, 11:6, 11:6, 11:5 i igrat će protiv Penga Tanga iz Hong Konga.

Od ostalih rezultata treba svakako izdvojiti neočekivani poraz jedne od ikona svjetskog stolnog tenisa Kineza Lina Maa kojeg je s 4:1 svladao Japanac Kenta Matsudaira.

Svjetsko prvenstvo, drugo kolo:
Andrej Gaćina (Hrvatska) - Daniel Habesohn (Austrija) 4:0 (11:4, 11:9, 11:9, 11:7)
Dimitrij Ovtcharov (Njemačka) - Zoran Primorac (Hrvatska) 4:0 (11:8, 11:6, 11:6, 11:5)