Hrvatski košarkaši do 19 godina svladali i Argentinu, s Brazilom za prvo mjesto

Branimir Korać • subota, 15.06.2013.

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 19 godina u sklopu pripremnog turnira u Dubrovniku svladala je i reprezentaciju Argentine. Iako Dario Šarić nije igrao puno, a Brzoja i Mustapić nisu kandidirali za nastup, Hrvatska je lagano slavila 89:80...

Još jedna utakmica za optimizam uoči odlaska na Svjetsko prvenstvo do 19 godina. Hrvatska je nakon Rusije glatko svladala i Argentinu u Dubrovniku te je pobjedom 89:80 zadržala prvo mjesto na ljestvici.

Reprezentacija do 20 godina poražena od Slovenije

Hrvatska reprezentacija do 20 godina igrala je u Svetom Martinu na Muri pripremni dvoboj protiv vršnjaka iz Slovenije i upisala poraz 95:89. U završnici susreta Slovenija je imala visokih plus 16, međutim hrvatski reprezentativci su ipak uspjeli u svega minutu smanjiti zaostatak na konačnih minus šest. Drugi dvoboj ove dvije reprezentacije igra se na istom mjestu u nedjelju od 16 sati.

O pobjedniku turnira odlučit će posljednji susret u kojem Hrvatska igra protiv Brazila koji je bio bolji od Rusije rezultatom 61:59 te tako jedini uz Hrvatsku ima stopostotan omjer. S druge strane Argentina i Rusija su i dalje bez pobjede i oni će u međusobnom dvoboju odlučiti o trećem mjestu.

U dvoboju protiv Argentine izbornik Dražen Brajković nije koristio usluge Mustapića i Brzoje, a Dario Šarić je odradio tek nešto više od deset minuta.

Pokazalo se da reprezentacija nije samo Šarić već da tu ima kvalitete i ostali igrači su sudjelovali u konačnom odvajanju i pobjedi protiv neugodnog protivnika.

Hrvatska je nakon izjednačenih prvih deset minuta u drugoj četvrtini stvorila ključnu prednost da bi početkom drugog poluvremena povisila vodstvo te na kraju slavila 89:80.

Dvoboj posljednjeg kola između Hrvatske i Brazila igra se u nedjelju od 19 sati.