Mirjana Lučić-Baroni nadjačala Šveđanku Arvidsson na startu Wimbledona

Branimir Korać • ponedjeljak, 24.06.2013.

Prva hrvatska predstavnica koja je bila u akciji u Wimbledonu je Mirjana Lučić-Baroni. Ona je igrala protiv Sofije Arvidsson i upisala pobjedu u dva seta...

Mirjana Lučić-Baroni još jednom je pokazala kako ima osjećaj za igru na travi. U prvom kolu Wimbledona odradila je dobar meč protiv Šveđanke Sofije Arvidsson i upisala pobjedu za manje od sat vremena.

Rano je Lučić-Baroni došla do breaka, povela je brzo s 4:1, zatim imala i 5:1 da bi Arvidsson na servisu Mirjane za set natjerala Lučić-Baroni na žestoku borbu.

Imala je Šveđanka 0:40, ukupno šest break lopti u tom gemu, ali nije uspjela vratiti niti jedan izgubljeni servis.

Bio je to gem koji je pokazao da se Arvidsson polako budi, počinje igrati sve bolje i to posebno na svom servisu što joj je bio problem u prvom setu.

Tako je u drugom setu Mirjana tek u samoj završnici uspjela pritisnuti Arvidsson i kod 4:4 je stigla do prve break lopte u setu. Odmah ju je realizirala te je mirno stigla do pobjede 6:1, 6:4.

Dobar rezultat za Lučić-Baroni i nastup koji budi optimizam. Protivnica u drugom kolu bit će jedna od Španjolki, Carla Suarez-Navarro ili Lourdes Dominguez-Lino, igračice koje su na ovoj podlozi prepreka koja se može preskočiti.