Kraj Primorčeve bajke u Las Vegasu, Kinez slavio u tijesnom meču

Branimir Korać • subota, 06.07.2013.

Zoran Primorac nije uspio ući u finale ITTF turnira u Las Vegasu. U polufinalu je igrao protiv Kineza Ce Yanga i upisao poraz u pet setova u meču koji je bio prilično izjednačen...

Bez obzira na poraz u polufinalu u Las Vegasu, Zoran Primorac ima puno razloga za zadovoljstvo. Protiv mlade garde nadarenih igrača nizao je pobjede na iskustvo, kontrirao spinovima i neugodnom igrom te pokazao kako od njega mogu još uvijek puno naučiti.

Međutim, Ce Yang je zaustavio njegov pohod i upisao pobjedu u pet setova u meču koji je mogao otići i na drugu stranu.

Primorac je dobro krenuo i dobio prvi set s 11:6, no onda je Kinez pojačao i uzeo naredna četiri seta. Nisu to bile velike razlike, tri od četiri seta dobio je s 11:9 što pokazuje izjednačenost dvoboja.

Drugi finalist je vrlo dobri Kanađanin Eugene Wang koji je u polufinalu nadigrao prvo nositelja Šveđanina Jensa Lundqvista.

ITTF Las Vegas, polufinale:
Ce Yang (Kina) - Zoran Primorac (Hrvatska) 4:1 (6:11, 11:9, 11:7, 11:9, 11:9)

• Obrisan korisnik07.07.2013. u 17:51
    Bravo majstore-velika je stvar u tim godinama ostvarivati tako vrijedne rezultate