Lučić-Baroni nadigrala Kolumbijku na njezinoj omiljenoj podlozi

Branimir Korać • utorak, 09.07.2013.

Mirjana Lučić-Baroni uspješno je odradila posao u prvom kolu WTA turnira u Palermu. Na startu je igrala protiv Kolumbijke Mariane Duque-Marino, igračice koja se najbolje snalazi upravo na zemljanoj podlozi, međutim hrvatska tenisačica je bila bolja...

Lakše od očekivanja Mirjana Lučić-Baroni je stigla do drugog kola turnira u Palermu. Na startu ju je čekala Kolumbijka Mariana Duque-Marino, 94. igračica svijeta koja je svoje najbolje rezultate ostvarila upravo na zemlji, ali u ovom susretu nije imala šanse.

Lučić-Baroni je ubilježila pobjedu s dva puta po 6:3 za manje od sat i pol igre uz daleko bolju realizaciju ponuđenih break lopti.

Duque-Marino je iskoristila samo jednu break loptu od njih čak deset i to na početku drugog seta kada je povela s 2:0.

Lučić-Baroni se odmah oporavila, vratila izgubljeni servis i u završnici meča s dva breaka stigla do glatke pobjede.

Kolumbijka je imala dovoljno prilika, u prvom setu je propustila čak šest šansi za oduzimanje servisa dok je u drugom propustila zadržati break sa samog početka.

Lučić-Baroni je tako stigla do treće pobjede u četvrtom susretu protiv Duque-Marino i to u prvom međusobnom dvoboju na zemlji. Dosadašnje dvije pobjede Mirjana je ostvarila na travi dok je u posljednjem meču na tvrdoj podlozi u New Braunfelsu Duque-Marino slavila sa 7:5, 7:6.

Drugo kolo Mirjani Lučić-Baroni donosi sedmu nositeljicu Španjolku Silviju Soler-Espinosu koja bi trebala biti značajno teža protivnica.