2. HNL: Uvjerljiv ulazak u sezonu za Dugopolje, Sesvete i Zagreb

Branimir Korać • ponedjeljak, 19.08.2013.

Novu sezonu započeli su i hrvatski drugoligaši koji su odradili susrete prvog kola nakon kojih je još jasnije da nas očekuje prilično zanimljiva sezona. Bivši prvoligaš Cibalia teško je poražen na gostovanju u Dugopolju, a jednako uvjerljivi bili su i Zagreb i Sesvete...

Nova sezona u Drugoj HNL u Kostreni je započela obostrano slabom predstavom Pomorca i Lučkog. Domaćin bezidejan, a gosti zadovoljni s remijem, nisu pružili predstavu kakva se očekivala.

Ipak i u takvoj igri viđena su dva pogotka. U 74. minuti Igor Prijić, prošlosezonski prvi strijelac svih trećih liga dok je nastupao u dresu Segeste, iskoristio je pogrešku gostujućeg vratara Kristijana Kahline i doveo Pomorac u vodstvo. U 84. minuti Lučko je ipak stiglo do poravnanja nakon kornera kada je Mladen Pelaić glavom poslao loptu u mrežu Simona Sluge.

Zaprešićki Inter uspješno je otvorio sezonu pobjedom u Solinu 3:1. Zaprešićani su slavili u susretu u kojem je domaćin imao dosta nesreće i tako odradio više od pola sata utakmice s desetoricom igrača iako mu nitko nije isključen.

Naime Ivan Pudar je u 53. minuti iskoristio dvije zamjene, a četiri minute kasnije došlo je do sudara glavama Marija Šunjića i Tea Kotromanovića, obojica su napustili igru, a domaći trener mogao je u igru poslati samo jednog igrača.

Brojčanu prednost Zaprešićani su iskoristili i golovima Alena Marasa i Ilije Nestorovskog stigli su do pobjede 3:1. Inače gosti su poveli u 49. minuti preko Nestorovskog da bi s igračem manje u 63. poravnao Joško Kovač na dodavanje Obilinovića, no do kraja susreta gosti su ipak uspjeli doći do pobjede.

Uvjerljivu pobjedu 3:0 upisali su nogometaši Sesveta koji su ugostili Goricu. Sva tri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu u kojem su gosti vrlo loše reagirali na ubačaje iz prekida i tu su kažnjeni.

Prvo je u 15. minuti Vedran Jurjević iskoristio zbunjenost gostujuće obrane koja je loše reagirala na ubačaj u svoj kazneni prostor i pogodio je mrežu Miroslava Koprića. Sve do 40. minute na semaforu je stajalo tih 1:0, a onda su domaćini u dvije minute postigli dva gola. U 40. minuti Jakirović je pucao, Koprić odbio loptu, ali samo do Emanuela Benkovića koji nesmetano pogađa mrežu. Dvije minute kasnije domaći vratar Kristijan Jajalo odlično je ispucao loptu koju domaća obrana propušta do Almira Bekića, a ovaj zabija za 3:0.

Bivši prvoligaš Cibalia doživjela je težak poraz na gostovanju u Dugopolju. Iskusni domaći napadač Ivica Žuljević torpedirao je goste postigavši sva tri gola u pobjedi 3:0.

Prvi je zabio već u sedmoj minuti kada je nakon odbijanja lopte u kaznenom prostoru bio najprisebniji i pogodio mrežu mladog Filipovića. Do kraja prvog dijela čisti zicer propustio je realizirati Tomislav Mazalović da bi u drugom poluvremenu domaćin s još dva gola kaznio taj promašaj.

U 57. minuti Žuljević je iz kaznenog udarca zabio za 2:0, a 20 minuta kasnije isti igrač postavlja konačnih 3:0.

Segesta je povratničku sezonu u Drugoj HNL započela minimalnom pobjedom protiv Zeline. Povratak u društvo drugoligaša pobudio je interes Siščana kojih se skupilo nešto manje od tisuću na Gradskom stadionu gdje su mogli svjedočiti zanimljivom susretu i domaćoj pobjedi.

Ključni trenutak dogodio se već u osmoj minuti kada je Antonio Hrnčević ubacio iz slobodnog udarca, Borkovića i gostujućeg vratara lopta je preletjela i došla do Josipa Zebe na drugoj vratnici koji je gura u mrežu.

Nakon postignutog gola mogla je Segesta i povisiti vodstvo, no nije u tome uspjela da bi u drugom poluvremenu Zelina stvorila manji pritisak, ali bez neke konkretne završnice.

U završnici susreta gosti su ostali s igračem manje na terenu nakon što je u 86. minuti drugi žuti karton zaradio Alen Gluhak.

Uvjerljiv start u drugoligašku sezonu, prvu od hrvatske samostalnosti, imaju nogometaši Zagreba. Bivši prvaci Hrvatske otvorili su sezonu domaćom pobjedom protiv Rudeša 3:0.

Rudeš nije bio ravnopravan protivnik, sramežljivo je doputovao u Kranjčevićevu više razmišljajući o tome kako spriječiti pogodak nego kako ga postići.

Otpor gostiju trajao je tek pola sata, a onda je Zagreb u osam minuta s tri gola završio priču. Prvo je Sven Dedić nakon lijepog driblinga pogodio za 1:0, zatim je Josip Jurendić udarcem iz prve iz daljine povisio tu prednost, a konačnih 3:0 postavio je Boban u 41. minuti.

Mrlju na Zagrebovu pobjedu ostavio je crveni karton Lovre Medića koji je u 70. minuti nepotrebno udario gostujućeg igrača i prijevremeno je morao napustiti teren. Međutim, niti to nije pomoglo gostima da uspostave ravnotežu.