Prva Grand Slam pobjeda Ajle Tomljanović, izboren plasman u Top 100

Vedran Babić • utorak, 27.08.2013.

Hrvatski predstavnici na US Openu nastavljaju s pobjedama. Nakon Ivana Dodiga, u drugo se kolo plasirala i Ajla Tomljanović. Protiv Casey Dellacque iz Australije Hrvatica je došla do svoje prve pobjede u glavnom ždrijebu nekog Grand Slam turnira...

20-godišnja Zagrepčanka Ajla Tomljanović izborila je proboj u Top 100. Trenutno uživa u najboljem renkingu karijere (129.), a pobjedom nad Casey Dellacquom u prvom kolu US Opena (3:6, 6:1, 6:4) doći će do otprilike 98. mjesta WTA ljestvice.

U dvoboju dvaju tenisačica koje su prošle tri kola kvalifikacija bolje se u početku snašla 28-godišnja Australka, 184. tenisačica svijeta. S dva breaka povela je 4:0 i trasirala put prema osvajanju prvog seta. Tomljanović je samo uspjela nadoknaditi jedan izgubljeni servis.

U drugom setu sjajan odgovor Tomljanović. Realizirala je dvije od četiri break lopte i spasila obje Dellacquine za 6:1. Odlučujući je set bio puno dramatičniji.

Ajla je krenula s breakom već u prvom gemu, no Dellacqua je izjednačila na 2:2. Kod 4:4 Tomljanović je stigla do novog breaka i to bez izgubljenog poena. Stečenu prednost uspjela je zadržati - nekoliko minuta kasnije odservirala je za meč poslije jednog sata i 45 minuta igre.

U drugom kolu Tomljanović ide na 26. nositeljicu Alize Cornet iz Francuske.