Bundesliga: Füchse poražen i od Melsungena, veliki preokret Flensburga

Igor Šestak • četvrtak, 29.08.2013.

U srijedu su odigrane dvije utakmice rukometne Bundeslige. U zaostalom susretu prvog kola Melsungen je nanio vrlo neugodan poraz Füchseu iz Berlina, dok je u prvoj utakmici drugog kola Flensburg režirao odličan preokret te rezultatom 25:24 svladao Göppingen.

MT Melsungen - Füchse Berlin 28:23 (13:12)

Berlinski Füchse proživljava vrlo težak početak sezone. Prošlog je tjedna od HSV-a izgubio borbu za ulazak u Ligu prvaka, a u srijedu je doživio neugodan poraz od Melsungena u utakmici prvog kola Bundeslige.

Prvo poluvrijeme bilo je sasvim izjednačeno, a momčadi su se često izmjenjivale u vodstvu. Razlika pogodaka niti u jednom trenutku nije prešla dva pogotka, a na veliki odmor su s minimalnim vodstvom otišli domaćini (13:12). Početak nastavka donio je prijelomne trenutke utakmice. Füchse je ostao bez pogotka punih devet minuta, što su igrači Melsungena iskoristili za bijeg na velikih 19:12. U 43. minuti vodili su 22:13 i pitanje pobjednika bilo je riješeno. Gosti su u preostalom vremenu poboljšali igru i smanjili zaostatak, no poraženi su s 28:23.

Najbolji pojedinci u redovima Melsungena bili su Michael Allendorf i Michael Müller sa šest postignutih pogodaka, dok je goste predvodio Pavel Horak s osam golova. U sastavu Füchsea bio je i Denis Špoljarić, ali se nije upisao u strijelce.

SG Flensburg-Handewitt - Frisch Auf Göppingen 25:24 (12:13)

Prvu utakmicu drugog kola odigrali su Flensburg i Göppingen, a nakon velike i neizvjesne borbe bodovi su ipak pripali domaćinima. Rezultatom 25:24 igrači Ljubomira Vranješa stigli su do svoje druge pobjede u sezoni, dok je Göppingen upisao i drugi poraz.

Gosti su na startu utakmice poveli 2:0, a Flensburg je na prvi pogodak čekao sve do šeste minute. Domaćini su tada proigrali pa u 13. minuti imali prednost 7:4, no Göppingen se brzo vratio u egal i završio prvo poluvrijeme s vodstvom 13:12. Gostujući igrači sjajno su otvorili drugo poluvrijeme i u deset minuta pobjegli Flensburgu na 20:14.

U vrlo teškoj situaciji našli su se igrači Flensburga i 15 minuta prije isteka vremena gubili 22:17. Ipak, uspjeli su značajno poboljšati svoju igru i otopiti tu prednost Göppingena. Izjednačili su na 23:23 sedam minuta prije kraja utakmice, a u posljednjih pet minuta ušlo se s rezultatom 24:24. Tada su oba napada u potpunosti zakazala i pogodaka nije bilo sve do šest sekundi prije kraja kad je Steffen Weinhold pogodio mrežu Göppingena i podario svojoj momčadi novu pobjedu.

Prvi strijelac Flensburga bio je Anders Eggert sa sedam golova, a po četiri su postigli Holger Glandorf, Thomas Mogensen i Lasse Svan Hansen. Prvo ime nesretnih gostiju bio je Tim Kneule, strijelac šest pogodaka.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310