Prvak Europe poražen od Bergischera, Lisice uvjerljive kod Balingena

Igor Šestak • četvrtak, 05.09.2013.

Rukometaši HSV-a u srijedu su konačno odigrali svoju prvu utakmicu u novoj sezoni Bundeslige, no neće ju pamtiti po dobrom. Na gostovanju kod Bergischera poraženi su rezultatom 34:27. Na ovoj utakmici nastupilo je i pet hrvatskih igrača. U dresu Bergischera Miljak i Sabljić, a u dresu prvaka Europe Duvnjak, Lacković i Dominiković. U drugoj utakmici dana Füchse je bez poteškoća prošao gostovanje kod Balingena.

Sezonu 2013./2014. HSV je započeo uspješno, pobjedom nad Füchseom u kvalifikacijskim susretima za Ligu prvaka. I dok su neki Bundesligaši već odigrali tri utakmice, aktualni prvak Europe je svoju prvenstvenu premijeru imao u srijedu na gostovanju kod novog prvoligaša Bergischera - i doživio debakl.

Prema viđenom u prvih 30 minuta potop HSV-a nije bio na vidiku. Momčadi su igrale izjednačeno, često se mijenjale u vodstvu, a nakon 30 minuta na semaforu je stajalo 14:14. Momčad Bergischera odlično se suprotstavila favoriziranom protivniku, a dobrim se potezima istaknuo i hrvatski rukometaš Stanko Sabljić te dvaput matirao Bittera.

Domagoj Duvnjak je bio jedini Hrvat u HSV-u koji se u prvih 30 minuta upisao u strijelce. Zabio je za 13:13 u 29. minuti, a odlično je otvorio nastavak i postigao još tri pogotka u prvih deset minuta. Spomenuti je period protekao uglavnom u izjednačenoj igri, a situacija je za HSV postala vrlo komplicirana nakon 42. minute.

Bergischer je kod rezultata 20:19 napravio sjajnu seriju od četiri uzastopna pogotka, a gostujući trener Martin Schwalb u 47. minuti pozvao minutu predaha. Nakratko su njegovi igrači zaigrali bolje, no u posljednjih deset minuta su sasvim potonuli i Bergischer je stigao do goleme prednosti od šest pogodaka. Konačnih 34:27 postavio je Gunnarsson sa zvukom sirene.

Prvo ime u ovoj velikoj pobjedi Bergischera bio je Viktor Szilagyi, strijelac sedam pogodaka. Po pet su postigli Emil Berggren i Arnor Gunnarsson, Sabljić je doprinio s tri pogotka, dok se Duje Miljak istaknuo tek isključenjem na dvije minute. Duvnjak je utakmicu završio sa šest pogodaka i bio je najbolji strijelac HSV-a, dok su po četiri pogotka postigli Hans Lindberg i Matthias Flohr. Blaženko Lacković je imao dva neuspješna pokušaja prema domaćim vratima, a bez pogotka je ostao i Davor Dominiković.

Ova je utakmica trebala biti HSV-ova generalna proba za subotnji okršaj s Kielom, dok će Bergischer u trećem kolu gostovati kod Gummersbacha.

Neizvjesnosti nije bilo u utakmici Balingena i Füchsea, prvoj utakmici trećeg kola. Gosti iz Berlina sjajno su otvorili utakmicu i na isteku devete minute poveli sa 6:1. U 13. su minuti stigli na šest golova prednosti, a prvo su poluvrijeme okončali rezultatom 19:12. Odmah na početku nastavka Lisice su domaćinima pobjegle na plus devet i nadanjima u bilo kakav preokret došao je kraj. Do kraja utakmice jedino je pitanje bilo s kojom će razlikom Berlinčani slaviti, a konačni rezultat bio je 33:25.

U pobjedu Füchsea čak je sedam pogodaka ugradio Fredrik Petersen, pet je zabio Mattias Zachrisson, a u strijelce se jednom upisao i Denis Špoljarić. Neraspoložene domaćine predvodio je Christoph Theuerkauf sa sedam pogodaka.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310