Lokomotiva 28:22 Podravka Vegeta
Podravka Vegeta

Odlične Bašić i Razum dovele Lokosice do pobjede nad Podravkom

Jelena Bagarić • subota, 07.09.2013.

Drugo kolo Regionalne lige odmah je donijelo okršaj dviju najboljih hrvatskih ekipa. Iako smo navikli da u takvim dvobojima posljednjih godina glavnu riječ vode Kokice, ovaj puta s potpuno novim sastavom Lokomotiva je uvjerljivo svladala Podravku na svom terenu u Domu sportova s rezultatom 28:22. Fantastična je bila mlada vratarka Marina Razum i iskusna Sonja Bašić koje su "zacementirale" pobjedu Lokosica.

Lokomotiva - Podravka Vegeta 28:22 (17:9)

Regionalna liga, 2. kolo

Zagreb, Dom sportova dvorana II

Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na Moru)

Lokomotiva: Razum (17+0), Bukovina; Smiljanić 1, Grubišić 4, Božović 1, Oštarjaš, Prusina, Gaće 3, Debelić, Kožnjak 2, Rajović 1, Janković, Horvat 5, Bašić 11(4), Milić, Konta.
Trener: Nenad Šoštarić

Podravka Vegeta: Jukić, Kapitanović, Milenković (11+0); Čović, Gavranić 2, Pongrac 1, Šenvald, Havić 3, Živković 2, Vukojević, Nemaškalo 1, Milanović - Litre 2, Dragišić 2, Vidak 4, Trifunović 4(2), Poljak.
Trener: Goran Mrđen

Sedmerci: Lokomotiva 4(4); Podravka Vegeta 2(2)

Isključenja: Lokomotiva 4 minute; Podravka Vegeta 4 minute

Iako su bježale od uloge favoritkinja, rukometašice Lokomotive svakako su ju opravdale. U derbiju svih derbija slavile su protiv Podravke Vegete koja je priključak držala samo prvih desetak minuta, a onda je sve krenulo na stranu Lokomotive koja nije na bolji način mogla započeti sezonu u kojoj je za tjedan dana očekuju kvalifikacije za Ligu prvakinja.

"Jako sam zadovoljna današnjom utakmicom. Ostvarile smo ono što smo očekivale. Pobijedile smo favoriziranu Podravku, a ipak to nije mala stvar. Čestitam svojoj ekipi! Mene je u prvih pet minuta držala trema jer sam ipak igrala protiv svog bivšeg kluba. No, kad je to prošlo, kad sam zabila prvi gol kočnica se otpustila i to je bilo to. Drago mi je da sam pomogla svojoj ekipi. Mislim da sam odigrala sasvim solidno, ali naravno da se uvijek može i bolje", izjavila je Lidija Horvat nakon utakmice.

Prvi pogodak na utakmici bio je djelo Dine Havić za početno vodstvo od 0:1 za Kokice. Pokazat će se kasnije da će to biti prvo, ali i posljednje vodstvo za najtrofejniju hrvatsku žensku rukometnu ekipu. Odmah su s druge strane s tri uzastopna pogotka odgovorile Sonja Bašić, Tea Grubišić i Ivana Božović koje dovode Lokomotivu u porednost od dva pogotka. Sustigle su to Kokice do 3:3, ponovo povele Lokosice s 5:3 da bi u 14. minuti iz sedmerca Jelena Trifunović ponovno poravnala rezultat. Međutim to su bili zadnji trzaji ekipe Gorana Mrđena.

Punom parom Lokomotiva je jurila terenom i već nakon nekoliko minuta povele su s pet razlike, no niti ni tu nisu stale. Pogotkom Lidije Horvat u 30. minuti došle su do najveće prednosti u utakmici. Rezultat na semaforu bio je 17:8, a u posljednjim sekundama "ublažila" ga je Trifunović za konačnih 17:9 na poluvremenu.

Niti u nastavku Kokice nisu uspijevale odgovoriti na igru Lokomotive. Odlično je branila Marina Razum a iz polja je nerješiva enigma za obranu Podravke bila Bašić koja je odličnu igru iz prvog dijela samo nastavila početkom drugog. Držale su konstantu prednost od sedam, osam pogodaka.

Lokosice su jednostavno dominirale terenom, a Podravka ništa nije mogla učiniti da ih spriječi. Kada je već pitanje pobjednika u utakmici bilo riješeno, Marijeta Vidak i Havić postižu dva pogotka za konačnih 28:22. Fantastičnu rolu u ovoj utakmici odigrala je mlada vratarka Lokomotive Marina Razum koja je skupila 17 obrana. Sonja Bašić je, s druge strane, bila neumoljiva iz polja ali i s linije sedam metara te je ukupno postigla 11 pogodaka od čega četiri iz sedmerca. Još pet pogodaka dodala je ljevoruka Lidija Horvat. Kod Podravke je pucački bila raspoložena također mlada Vidak koja je postigla četiri pogotka. Isto toliko postigla je i Trifunović, no dva je zabila iz sedmerca. Vratarka Podravke Mirjana Milenković skupila je 11 obrana.

U idućem kolu Regionalne lige Podravka Vegeta je slobodna, dok će Lokomotiva odmjeriti snage s slovenskim GEN - I Zagorjem.