Branimir Korać • ponedjeljak, 09.09.2013.

Odigrani su susreti četvrtog kola Druge HNL. Najzanimljivije je bilo u Kranjčevićevoj gdje su Zagreb i Segesta zadovoljili ukus gledatelja, a Pjesnici su slavili s 4:3...

Četvrto kolo 2. HNL donijelo je dvoboj u Kranjčevićevoj između Zagreba i Segeste u kojem je postignuto čak sedam golova. Favorizirani domaćin je na kraju slavio s 4:3, a Siščani unatoč porazu mogu biti zadovoljni pruženim u ovom susretu.

Zagreb je brzo poveo s 2:0 golovima Edina Šehića i Josipa Jurendića, međutim do poluvremena Segesta je ipak stigla do poravnanja. Oba pogotka pala su iz same blizine, prvo je Matej Dumbović bio spretniji od domaće obrani da bi zatim Josip Zeba nakon prekida ubacio loptu na drugoj stativi u mrežu.

U drugom poluvremenu Zagreb je ponovno stigao do prednosti od dva pogotka i to vrlo brzo golovima Lovre Medića te još jednom kapetana Jurendića koji nakon četiri kola, zajedno sa Žuljevićem iz Dugopolja predvodi listu strijelaca. Do kraja susreta Segesta je smanjila preko Ivana Tomičića, a priliku za potpuni povratak propustio je Antonio Hrnčević kada je iz odlične situacije sa 17 metara iz slobodnog udarca ciljao vratnicu.

Jedini susret koji je završio bez pogodaka bio je onaj u Dugopolju gdje istoimeni domaćin nije uspio isprati gorak okus poraza u Sisku kod Segeste. Dugopolje se na kraju moralo zadovoljiti samo bodom protiv borbene momčadi iz Sesveta.

Do sva tri boda stigao je Rudeš koji je na svom stadionu bio bolji od Solina s 2:1. Sva tri pogotka pala su u prvom poluvremenu, gosti su u nastavku pokušavali doći do poravnanja, međutim posao im je otežalo isključenje Poredskog zbog dva žuta kartona u razmaku od nekoliko minuta.

Domaćin je utakmicu otvorio bolje i već u 28. minuti vodio je s 2:0 golovima Darija Bodrušića i Miroslava Konopeka, ali je neizvjesnost u utakmicu vratio upravo Matija Poredski u 32. minuti.

Pomorac se iz Zeline vratio sa sva tri boda nakon što je iskoristio pogreške domaće momčadi i upisao pobjedu 2:0.

Već u prvoj minuti domaćin je šokiran. Mladi Matej Mršić je pobjegao domaćoj obrani i bez većih problema pogodio mrežu Krkleca za rano vodstvo. U drugom dijelu točku na i stavio je iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca Neven Čuturilo.

S identičnih 0:2 završio je i dvoboj Gorice i Lučkog. Goričani su na svom stadionu upisali poraz u susretu u kojem ih je oba puta torpedirao nekadašnja nada zagrebačkog Dinama Domagoj Abramović.

Abramović je pogađao na početku drugog poluvremena i u sudačkoj nadoknadi donijevši tako svojoj momčadi vrijedna tri boda.

Godinama je dvoboj Cibalije i Intera bio prvoligaški dvoboj, no sada su se po prvi put susreli u drugoligaškom društvu. Vinkovčani su u konačnici minimalno slavili 1:0.

Pred oko 700 gledatelja pobjedu domaćinu donio je Hrvoje Tokić golom u 68. minuti susreta čime su Vinkovčani ispunili cilj i "potvrdili" pobjedu iz Kranjčevićeve u prošlom kolu.