Sjajni Duvnjak vodio HSV do pobjede nad Balićevim Wetzlarom i prvih ovosezonskih bodova

Igor Šestak • četvrtak, 12.09.2013.

U utorak i srijedu odigrane su utakmice četvrtog kola rukometne Bundeslige. Svoje pobjedničke nizove nastavili su Rhein-Neckar Löwen i Kiel te drže vrh tablice s maksimalnih osam bodova. Magdeburgova serija je prekinuta u Hannoveru, Lisice su svladale Göppingen, a HSV je uz odličan nastup hrvatskih igrača preko Balićevog Wetzlara stigao do prve pobjede u sezoni.

Iz hrvatskog kuta gledanja najuzbudljiviji susret četvrtog kola Bundeslige odigran je u Hamburgu gdje je HSV pred svojim navijačima ugostio Wetzlar. Domagoj Duvnjak, Blaženko Lacković i Davor Dominiković ugostili su Ivana Balića, no nisu bili pretjerano gostoljubivi. HSV je rezultatom 35:26 upisao svoju prvu ovosezonsku pobjedu.

Prva polovica prvog poluvremena protekla je u izjednačenoj igri, dok su u drugoj domaćini napokon zaigrali na razini europskih prvaka i "pregazili" Wetzlar. U 27. minuti stigli su do vodstva od 16:8 i utakmica je praktički već bila riješena. Početkom nastavka Wetzlar je smanjio zaostatak na pet golova, no Hamburžani su se brzo trgnuli pa u 41. minuti poveli s golemih 25:15. Najveću prednost na utakmici, čak 12 pogodaka viška, domaćini su imali u 47. minuti, a do kraja su mirno sačuvali stečenu prednost.

Zajedno s Lindbergom, Duvnjak je bio pravi vođa HSV-a. I on i Danac su upisali po sedam pogodaka. Lacković je zabio tri pogotka, a Dominiković dva. Ivano Balić je upisao samo jedan pogodak, dok je prvi strijelac njegove momčadi bio Tiedke sa sedam pogodaka.

Derbi četvrtog kola odigran je u Mannheimu gdje su snage odmjerili domaći Rhein-Neckar Löwen i Flensburg. Pred nešto više od sedam tisuća gledatelja Lavovi su pružili odličnu igru i nastavili pobjedničku seriju na početku nove sezone. Do svoje četvrte uzastopne pobjede stigli su s prilično uvjerljivih 29:22, a značajni korak prema pobjedi napravili su još u prvom poluvremenu koje su dobili rezultatom 13:8. Momčad Ljubomira Vranješa ušla je u krizu nakon dobrog početka sezone i doživjela drugi uzastopni prvenstveni poraz.

Najveći problem za igrače Flensburga bio je sjajni domaći vratar Landin koji je skupio čak 21 obranu, dok su najbolji strijelci domaćina bili Schmid i Groetzki sa šest pogodaka. Kod gostiju su po pet pogodaka upisali Eggert i Mogensen.

Uz Rhein-Neckar Löwen stopostotan je nakon četiri kola i branitelj naslova Kiel. Zebre su se u četvrtom kolu propisno namučile za domaću pobjedu protiv Gummersbacha, a do dva boda su naposljetku stigle rezultatom 31:30. Gosti su odigrali sjajno prvo poluvrijeme i vodili s čak 20:14, a visoki nivo igre zadržali su još desetak minuta u nastavku susreta. Tada su naglo pali i Kiel je krenuo po veliki preokret. U 46. minuti domaći su došli na dva pogotka zaostatka (23:25), no izjednačiti nisu uspjeli sve do 58. minute.

a semaforu je stajalo 30:30 kad je Vujin povukao odlučujući potez utakmice i pogodio mrežu gostiju za četvrtu uzastopnu pobjedu Kiela. Sa sedam golova Vujin je bio i najbolji strijelac domaćina. Jicha je dodao šest, a Toft Hansen pet pogodaka. Najefikasniji u redovima Gummersbacha bili su Gruchalla s devet i Bult sa šest pogodaka.

Berlinske su Lisice svoj posao odradile još u utorak te rezultatom 28:23 svladale Göppingen. Odluka o pobjedniku pala je u posljednjoj trećini utakmice u kojoj su Berlinčani bili značajno bolji. Kod rezultata 19:18 napravili su seriju 5:1, a gosti odgovor na tu seriju nisu imali. U redovima Füchsea zaigrao je Denis Špoljarić i istaknuo se isključenjem na dvije minute, dok su najefikasniji od njegovih suigrača bili Igropulo sa šest i Zachrisson s pet golova. Pet golova za goste postigao je Rnić.

Uzbudljivo je bilo u Hannoveru gdje je istoimeni domaćin s 27:25 svladao Magdeburg i nanio mu prvi ovosezonski poraz. Sa sedam osvojenih bodova Hannover drži treću poziciju, dok je Magdeburg sada šesti s bodom manje. Lübbecke je na svom terenu poražen od Balingena rezultatom 30:26, a za domaćine su nastupila i dva hrvatska rukometaša. Nikola Blažičko je skupio deset obrana, dok je Drago Vuković upisao dva pogotka.

Emsdetten je s minimalnih 24:23 bio bolji od Mindena i stigao do svojih prvih bodova od ulaska u prvoligaško društvo, Bergischer je protiv Eisenacha bio vrlo uvjerljiv s 34:26, dok je Melsungen u izrazito efikasnoj utakmici na gostovanju svladao Lemgo rezultatom 38:33.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310