Regionalna liga (M), 2. kolo, 17.09.2013, 19:00 h
Nexe Našice 34:32 Prešov
Prešov

Vujić i Vegar torpedirali Tatran i donijeli velike bodove Nexeu

Iz Osijeka:Mario Katušić • utorak, 17.09.2013.

U svom prvom susretu pred osječkom publikom, rukometaši Nexea ostvarili su veliku pobjedu protiv favoriziranog slovačkog Tatrana iz Prešova. Unatoč tome što su u nekim dijelovima utakmice imali prednost i od sedam pogodaka, na kraju smo ipak gledali gustu završnicu u kojoj gostujući rukometaši ipak nisu uspjeli preokrenuti rezultat...

Nexe - Tatran 34:32 (16:15)

NEXE: P. Lelić 5 obrana, Bureš, Eter 2, F. Lelić 6 (3x7m), Mrđenović 4, Tomas, Kružić, Jurjević 3, Pivac, Vujić 8, Božić Pavletić 1, Sakić, Vegar 8, Janković, Tomić, Ivić 2

TATRAN: Krupa 3 obrane, Rabek, Hruščak, Hrstka 3 (2x7m), Krištopans 4, Sadovyi 1, Verkić 12 obrana, Radčenko, Urban 10, Guzy 4, Pejović 6, Krzysztofik 1, Antl 1(7m), Petro 2

Isključenja: Nexe 12 min, Tatran 12 min

Gledatelja: 900

Momčad Tatrana, koja ove sezone ima visoke ambicije, nakon iznenađujuće pobjede u Bjelorusiji, dolazi do iznenađujućeg poraza, odnosno do potpuno zaslužene pobjede borbenih Našičana.

Susret je počeo veoma tvrdo, a bolje su se snašli igrači slovačke momčadi, koji su poveli 5:3, no u 10. minuti rezultat izjednačuje Marin Vegar, a veliku seriju 5:1 završava Franjo Lelić u 15. minuti pogotkom za 8:6. Tatran se brzo sabrao te došao do izjednačenja na 9:9, no onda ključan potez susreta radi trener Nexea Zdenko Kordi te u igru uvodi Igora Vujića. Igra sa dva lijeva vanjska, bez klasičnog srednjeg vanjskog se Našičanima isplatila, te nakon vodstva Tatrana 11:10 pogodcima Lelića i Vujića rade seriju 3:0, od kojih je posebno bitan posljednji Vujićev postignut sa igračem manje u terenu.

Do kraja poluvremena igralo se većinom gol za gol, Nexea je imao prednost od dva gola kojom se umalo otišli na odmor, no dvije sekunde prije kraja na 16:15 smanjuje 215cm visoki Latvijac Dainis Krištopans. Na poluvrijeme su Našičani mogli otići vrlo zadovoljni sa vodstvom protiv favorizirane momčadi iz Slovačke.

No, Našičani nisu bili zadovoljni time nego su ulaskom u drugo poluvrijeme još više podigli gas te u samo sedam minuta pogocima Lelića, Marka Mrdenovića, Albina Etera, Vujića te dva puta Vegara rade seriju 6:2 za velikih 23:17. Nakon toga Tatran smanjuje, no kombiniranim pogocima Vujića i Vegara Nexe dolazi do svog najvećeg vodstva na utakmici, 26:19 u 43. minuti.

Nexe je uspio držati vodstvo od sedam razlike do 29:22, no onda dolazi do laganog pada koncentracije, isključeni su Vegar i Eter i Tatran smanjuje prednost Našičana na četiri pogotka razlike. Deset minuta prije kraja Hrstka smanjuje to na tri, a razbranio se i vratar Tatrana Svetislav Verkič obranivši dva zicera nakon kontre Franji Leliću. Osam minuta prije kraja, najbolji strijelac utakmice Tomas Urban smanjuje prednost Nexea na samo dva pogotka razlike, no onda slijedi velika pogreška klupe momčadi iz Prešova. U situaciji kada je sa svake strane bio isključen po jedan igrač, Tatran je zaigrao obranu sa šestoricom, klupa Nexea je tu vidjela, prijavila zapisničkom stolu te je uslijedilo još jedno isključenje i Slovaci su morali zaigrati sa četiri igrača u polju.

Takvu situaciju dobro koristi Nexe te sa dva pogotka junaka susreta Marina Vegara, nakon kojeg je rezultat smanjio Krištopans te jednim Šime Ivića ponovno dolazi do prednosti od četiri pogotka pogodaka četiri minute prije kraja. Tatran uspijeva iskoristiti presing, dvije i pol minute prije kraja ponovno dolazi do zaostatka od dva pogotka, no više od toga nije išlo, nakon što je Mrđenović u idućem napadu sve ponovno vratio na tri razlike. Do kraja susreta je još samo Hrstka zabio iz sedmerca za konačnih 34:32 i veliku pobjedu Nexea.

U redovima Nexea posebno su se iskazali dva lijeva vanjska, ovogodišnje pojačanje iz Čapljine Marin Vegar te Igor Vujić čiji je ulazak sa klupe prelomio susret. Njih dvojica su postigli svaki po osam pogodaka. Najbolji strijelac susreta bio je Tomas Urban sa 10 pogodaka, a iskazao se i Crnogorac Žarko Pejović koji je zabio šest golova. Nexe nije imao raspoložene vratare te je Perica Lelić sakupio samo pet obrana, dok je slovačka kombinacija sakupila 15, no to im nije bilo dovoljno za pobjedu u ovom susretu.

Nexe iduću utakmicu igra također u Osijeku i to već u subotu kada im u goste dolazi Borac iz Banjaluke, koji je ovo kolo poražen u Zagrebu sa ogromnih 22 pogotka razlike.